KOMEK

Hayatta mânâ arıyoruz; çünkü hayata mânâ katabildiğimiz ölçüde ruhumuz mutmainleşecek. Günümüz dünyasının bir kenara ittiği, görmezden geldiği sır bu: Mânâ!

KOMEK olarak şehir hayatına bugüne kadar kattığımız mânânın farkındayız. Bir yandan fayda olarak umduğumuz değerlere sayfa aralarken, diğer yandan da sizlere faydamız dokunsun istiyoruz; KOMEK olarak temel hedefimiz bu!

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KOMEK’lerin Konya’ya kattığı mânâ zenginliğini buradan bir solukta ifadeye kalksak, zorlanırız. Onun yerine hayatta nelerin olup bittiğini bilmezsek daha fazla neler yapılması gerektiğine dair de düşünce üretemeyiz. Bunun bilincindeyiz, hamd olsun...

Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay, “Konya’da yaşayan herkese ulaşmak, her evden en az bir kişinin herhangi bir branşta sertifika almasını sağlamak gayesinde olan KOMEK’in, gelişen şehrin üreten yüzü” olduğunu aktardı.

İlk faaliyetine 2004 yılında Büyük Aymanas Kurs merkezi ile başlayan KOMEK (Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları), 16 yaş ve üzeri tüm kursiyerlere birçok farklı alanda (bilişim teknolojileri, el sanatları, kişisel gelişim ve eğitim, yabancı diller v.b), MEB ortaklığında sertifikalı kurslar vermektedir. Türkiye’de mesleki eğitimde bir marka haline gelen KOMEK kurslarımız, şehrimiz insanının genel eğitim ihtiyaçlarına cevap verirken mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştiriyor.

Bir halk üniversitesi olarak istihdama katkıda bulunan, sanatkâr yetiştiren, kursiyerin kişisel gelişimini sağlayan, bunları yaparken de şehrin sosyal hayatına katkıda bulunan kurslarımız, kurulduğu günden bu yana 571 Branşta eğitim verdi, 1 milyonu aşkın insanımızın yararlandığı, binlerce kursiyerimiz yeni bir meslek sahibi oldu.