KOMEK Mensupları ve Mezunları Derneği

Kursiyerle yürütülen birçok sosyal sorumluluk faaliyetleri dernek aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

13.11.2015 tarihinde eğitim, kültür, sanat, spor, rehberlik, yardımlaşma ve sosyal alanlarda yürütülecek faaliyetlere katkıda bulunmak amacıyla KOMEK Mensupları ve Mezunları Derneği kurulmuştur. Dernek;

✓ Sosyal Sorumluluk:

✓ Su Kuyusu

✓ Dilek Askıda

✓ Okul Kütüphanesi Kurma,

✓ Kardeş Okul

✓ Okul Yolunda Ayaklar Üşümesin

✓ Yetimin Kurşun Kalemi, Huzur Evi, Sevgi Evi Ziyaretleri, vb. çok sayıda sosyal sorumluluk projesini üstlenmiştir.

Yetimin Kurşun Kalemi”  projesi ile kırtasiye malzemeleri Fırat Kalkanı Harekatıyla Suriye’nin terörden arındırılan Azez, Cerablus, El Bab ve Dabık bölgelerindeki yetim öğrencilere ulaştırılmak üzere AFAD Lojistik Merkezine teslim edildi.

Kahramanmaraş Çağlayancerit Ortaokulu’nda 5. Sınıfa yeni kayıt yaptıran 110 öğrenci için okul yönetiminden gelen okul çantası talebine duyarsız kalmayan Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), çocukların yüzlerini bir nebze güldürebilmek için KOMEK Kooperatifi tarafından atölyelerde hazırlanan çantalar okula gönderilirken okul yönetimi de yeni eğitim öğretim yılının başladığı ilk gün çantaları öğrencilere teslim etti. Çantalarını teslim alan öğrenciler, Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Su Kuyusu:

KOMEK Mahmudiye Güzel Sanatlar Merkezi Kur’an-ı Kerim sınıfı kursiyerleri ve gönüllüler tarafından yürütülen su kuyusu çalışmaları kapsamında ilk kuyunun açılışı 6 Temmuz 2020’de Bangladeş’in Myanmar sahil kıyısında yapıldı.

İkinci kuyuyu 16 Temmuz 2020’de Bangladeş’in bir başka köyünde hizmete açan KOMEK Mahmudiye Güzel Sanatlar Merkezi, üçüncü kuyunun açılması için planlama ve çalışmalarına devam ediyor.

 

KOMEK Ormanı: 2014 yılı “Yeşil İçinde Konya”     Projesi  kapsamında 100.000        adet  çam ve sedir fidanı toprakla buluşturulmuştur.

 

✓ Önleyici Sağlık Hizmetleri: Hastalıktan Korunma Seminerleri, KETEM Taramaları, Kan Bağışı vb.

 

✓  Değerler Eğitimi: Kadın ve Aile Seminerleri Huzur Sohbetleri vd.

Geleneksel hale gelen ve 2021 yılı Aralık Ayında yapmış olduğu “Çocuklar Üşümesin”  sosyal yardım projesi ile 814 mont, 437 bot, 1415 atkı ve bere Konya merkez ve ilçeleri ile Muş ve Van’da bulunan çeşitli okullarda eğitim görmekte olan ihtiyaç sahibi çocuklara okul müdürleri aracılığı ile ulaştırılmıştır.