Hakkımızda

KOMEK olarak Hayat Boyu Öğrenme alanında yeniliklerin öncüsü olarak; üretken, hoşgörülü ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirme amacıyla 2004’den beri faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Misyonumuz; Halkın yaşam kalitesini yükselterek, toplumsal refahı artırmak için, her yaş ve eğitim düzeyindeki bireylere hayat boyu öğrenme amaçları doğrultusunda; ülkesini seven, bilimsel, akılcı düşünüp, problemlerini çözme becerisi kazanan, enerjilerini ve yeteneklerini ortaya çıkaracak, öğrenme, iş ve yaşam becerileri kazandırmaktır.

İlk faaliyetimize 2004 yılında Büyük Aymanas Kurs merkezi ile başladık. 16 yaş ve üzeri tüm kursiyerlere birçok farklı alanda (bilişim teknolojileri, el sanatları, kişisel gelişim ve eğitim, yabancı diller v.b ), MEB ortaklığında sertifikalı kurslar veriyoruz. Ayrıca yoğun talep üzerine 14-17 yaş aralığında ki öğrencilere özel Bilgisayar Donanım ve Teknik Servis, Elif-Ba ve Kur’an-ı Kerim eğitimleri açıyoruz. Türkiye’de mesleki eğitimde bir marka haline gelen KOMEK kurslarımız, şehrimiz insanının genel eğitim ihtiyaçlarına cevap verirken, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştiriyor.

KOMEK birikimlerini güçlendirip genişleterek bu güne kadar 725 branşta, 83 merkezde, 38 oyun salonu, 37 spor salonu, 25 yüzme havuzu faaliyetleriyle 1.424.024 katılımcıyı kucaklayan hizmet kapasitesine ulaşmıştır. Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM) ve KOMEK Kurs ve Spor Merkezlerinde sertifikalı kurslar ücretsiz verilmektedir.

Bir halk üniversitesi olarak istihdama katkıda bulunan, sanatkâr yetiştiren, kursiyerin kişisel gelişimini sağlayan, bunları yaparken de şehrin sosyal hayatına katkı yapan kurslarımız, kurulduğu günden bu yana 725 Branşta eğitim verdi, 1 milyonu aşkın insanımızın yararlandı, binlerce kursiyerimiz yeni bir meslek sahibi oldu.

Değerlerimiz

Model Olma

Başta Türkiye olmak üzere, tüm dünyanın gözbebeği olan Konya’nın yaygın eğitim konusunda en iyi temsil edecek kurum olmak amacıyla, yaptığı tüm çalışmalarda başarılı ve model bir organizasyon olmak.

Yaşam Boyu Eğitim

Özellikle örgün eğitim fırsatlarından yararlanamayan bireylerin, eğitim gereksinimlerini karşılamak için herhangi bir yaş sınırlaması yapmadan tüm Konya halkına merkezlerimizde eğitim vermek. Eğitimin yaşam boyu devam ettiği algısını güçlendirerek katılımı artırmak.

Güncellik

Eğitime açılan branşlarda, güncel eğitim programları, müfredatları, teknikleri ve materyalleri kullanmak.

Eşitlik, Tarafsızlık Ve Hoşgörü

KOMEK’te eğitim almak için başvuruda bulunan her kursiyer adayına ve eğitim alan her kursiyere eşit mesafede, tarafsız ve hoşgörü ile yaklaşarak, eğitim sistemine dâhil etmek ve eğitimini başarı ile tamamlamasını sağlamak.

Kent Kültürü Ve Kentlilik Bilinci

Unutulmaya yüz tutmuş kentin kültürel değerlerinin hatırlanmasına, gelişimine ve tanıtımına katkı sunacak faaliyetler yürütmek.

Yenilikçilik Ve Üretkenlik

Sürekli öğrenme, yenilikçilik ve iyileştirme prensiplerini esas alarak, eğitim sistemine dâhil olan bireylerin, üretkenlik becerilerinin geliştirilmesini desteklemek.

Şeffaflık

Gerek kurs başvuru sürecinde, gerek eğitim süreci içerisinde ve sonrasındaki tüm kurs ve kursiyer işlemlerini, kurumun “şeffaflık” ilkesi ile yürütmek.

Yardımseverlik Dayanışma Ve Sosyal Sorumluluk

KOMEK’te eğitim sistemine dâhil edilen bireylerin; yardımseverlik ve dayanışma duygularının gelişimine katkı sunacak faaliyetler yürütmek. Sosyal sorumluluklarının bilincinde proaktif bir kurum olarak, toplumsal ve sosyal konularda; eğitim sisteminde yer alan bireyleri ve çevrelerini bilinçlendirerek toplumun sosyal sorumluluk anlayışının gelişimine katkıda bulunmak.

Ulaşılabilirlik - Erişilebilirlik

Gerek eğitim merkezi konumunun seçiminde, gerek eğitim merkezi ile iletişime geçilme seçeneklerinde kolay ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik esaslarını dikkate almak.