KOMEK UZAKTAN EĞİTİM

KUZEM (KOMEK Uzaktan Eğitim Merkezi)  Websitesi için tıklayınız : https://www.kuzem.org/

Geçmişten günümüze bir ülkenin sahip olduğu en vazgeçilmez kaynak insandır. Bu kaynağın ülkelerin ihtiyaçları doğrultusunda yetiştirilmesi uygarlaşma yolundaki hedeflerin gerçekleşmesine katkı sağlar. ‘Konya Modeli Belediyecilik’ idolü ile değişen dünya algısıyla beraber önce evimize hatta cebimize kadar giren internetin yararlarını kullanarak KOMEK Uzaktan Eğitim Merkezi (KUZEM)’ni 2020 yılında hayata geçirdik.

Online eğitim almak isteyenler giderek çoğalıyor. Dijital platformlarda yer alan eğitim programları günümüzde oldukça popüler hale geldi. Her an her yerden erişim imkânı sunan KUZEM içerik bakımından oldukça zengin ve öğretici olanaklar sağlıyor.

Teknolojik yeniliklerin ve keşiflerin sayısı arttıkça, öğrencilerin akademik hayallerini gerçekleştirme ve başarıya ulaşma şansları da artmaktadır. Uzun zamandır hayatımızda olan fakat son zamanlarda daha da yaygınlaşmış olan KOMEK Uzaktan Eğitim Merkezi, zaman ve mekan ilişkisine bağlı kalınmadan, öğretim ve tasarım tekniklerini detaylı olarak anlatan, farklı teknolojilerle iletişim sağlayan, özgün, kurumsal ve yönetsel yapılanmayı gerektiren planlanmış bir eğitim modeli olarak tanımlanmaktadır.  

Çevrimiçi öğrenim için küresel bir varış noktası olarak, insanları bilgi aracılığıyla birbirine bağlıyoruz.

Türkiye’nin dört bir yanından eğitmenler KUZEM’de binlerce öğrenciye eğitim veriyor.

1.500 eğitim videosu kuzem.org adresinden çevrim dışı eğitimlere tek seferlik üye olan bütün kursiyerlerin erişimine açılarak sınırsız hizmet sunuldu. Türkçe, Arapça, İngilizce dillerinde çok dilli bir anlayışla ücretsiz sürdürülen eğitimler uluslararası platformda yer alarak küresel öğrenmede Konya Modeliyle yer alıyor.

kuzem.org için başvuru süreci bulunmuyor, sadece kaydolabilir ve öğrenmek istediğiniz herhangi bir konuda video dersleri takip edebilirsiniz. KUZEM olarak Bilişim Teknolojileri, El Sanatları, Resim, Din ve Değerler Eğitimi, Spor, Yabancı Diller, Kişisel Gelişim alanlarında eğitim videoları kuzem.org adresinde kursiyerlerini bekliyor. Web sitesine üye olduktan sonra çevrimdışı olarak öğrenciler diledikleri zaman diledikleri yerden eğitimlerine devam edebiliyor.

Ayrıca yılda üç defa kayıt dönemi bulunan KUZEM ile belirli gün ve saatlerde online olarak eğitimler alınabiliyor. Eğitimlerin tamamlanması neticesinde kursiyerler bitirme belgelerine e-Devlet üzerinden erişim sağlayabiliyor.

 Uzaktan Eğitim