29-11-2021 / 11:30

KOMEK VE ASEM MERKEZLERİNDE KADES TANITIMI

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezlerinde kadın kursiyerlere ve personellere KADES (Kadın Acil Destek) ihbar sistemi hakkında bilgilendirme semineri verdi.

KOMEK ve ASEM merkezlerinde eğitim alan kadın kursiyerlere ve personele komiser ve polis memurları tarafından, uygulamanın hangi durumlarda, nasıl kullanılacağı ve zor durumdaki kadınlarımızın kendini rahat ifade edebilmeleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

KADES UYGULAMASI NEDİR?

KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi'ne ulaşabiliyorlar.

 

KADES
KADES

 

KADES
MARKALARIMIZ