22-12-2022 / 11:56

En İyi Narkotik Polisi ANNE Eğitimleri KOMEK – ASEM Kurs Merkezlerimizde Gerçekleştirildi

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “En İyi Narkotik Polisi Anne” konulu eğitim semineri, Konya ilçelerindeki KOMEK ve ASEM kurs merkezlerinde gerçekleştirildi.

Eğitimde katılımcılara  bir çok konuda  bilgilendirmelerde bulunuldu. Anne ve babalara çocukları ile ilgilenmeleri, çocuklarının davranışlarındaki değişimleri gözlemlemeleri ve arkadaş çevrelerini iyi tanımaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Narkotik Şube tarafından verilen seminerde; çocukları daha iyi gözlemleme ve değişiklikleri daha hızlı fark etme konusunda daha dikkatli ve hassas olmaları nedeniyle annelerin bilinçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekildi. Çocuklarda ve gençlerde ortaya çıkan fiziksel ve ruhsal değişimlerin neyi yansıttığı ve odalarında, çantalarında ya da ceplerinde taşıdıkları şüpheli eşyaların ne anlama geldiğine değinilirken, yasaklı maddelerin çeşitleri, ne şekilde kullanıldığı ve kullanılan malzemeler de görsellerle tanıtıldı.

Kullanımın tespiti durumunda yapılması gerekenleri aktaran Narkotik polisi; UYUMA uygulamasının telefonlara indirilmesi ve şüpheli olabilecek her durumun Emniyet Birimleri ile paylaşılmasının önemini vurguladı.

Seminer sonunda katılımcılar, yönelttikleri sorularla konuyu irdelerken eğitim seminerini veren Narkotik polislerine teşekkür ettiler.
MARKALARIMIZ