07-12-2022 / 10:23

Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK ve AFAD iş birliğinde gerçekleştirilen Teknik İşaret Dili eğitimlerini tamamlayan 67 kursiyer Engelliler Günü Programında sertifikasını aldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Karatay, Meram ve Selçuklu belediyelerinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlediği programda Konya’daki engelli derneklerinin temsilcileri, üyeleri ve aileleri bir araya geldi.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen program, Konevi İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerinin işaret dili çevirisi eşliğinde İstiklal Marşı ile başladı, Kur’an-ı Kerim tilâveti ile devam etti. Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK ve AFAD iş birliğinde gerçekleştirilen Teknik İşaret Dili eğitimlerini tamamlayan 67 kursiyer Engelliler Günü Programında sertifikasını aldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş ise azim ve kararlılıkla tüm engelleri aşmayı başaran birbirinden değerli insanlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. On binlerce yıllık bir medeniyetin çınarı olan Konya’nın, tarihinin her döneminde sevginin, hoşgörünün, kardeşliğin hüküm sürdüğü mukaddes bir şehir olmaya devam ettiğine dikkat çeken Uzbaş, “Peygamber Efendimiz ‘Allah sizlerin bedenlerine ve suretlerine bakmaz. Kalbinize ve amellerinize bakar’ buyuruyor. Bizler de Peygamber Efendimizin izinde, rehberliği doğrultusunda tüm kardeşlerimizi derin bir sevgiyle kucaklıyoruz. Dezavantajlı kardeşlerimizin huzurunu ve mutluluğunu sağlama arzusu içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sizler mutlu oldukça bizler daha mutlu oluyoruz. Her bir dezavantajlı kardeşimizin sevinci, bizim de sevincimiz oluyor. İşte bu doğrultuda tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de aynı sevgi ve hoşgörüyle şehrimizde hiçbir ayrıma müsaade etmeden her bir kardeşimizin eşit şartlarda yaşayacağı engelsiz şehir Konya’mız için birbirinden önemli projeleri hayata geçiriyoruz.” sözlerine yer verdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK ve AFAD iş birliğinde gerçekleştirilen pilot projede Konya İl Sağlık Müdürlüğü, Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü, Konya Devlet Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü, Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Konya İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Konya Fen İşleri Daire Başkanlığı personellerinin pilot eğitimi tamamlandı.

2023 yılı itibariyle KOMEK ve AFAD işbirliği ile proje 81 ilde uygulanmaya başlanacak. Detaylar atid.konya.bel.tr adresi üzerinden incelenebilecek.
MARKALARIMIZ