18-11-2022 / 05:57

KOMEK ve ASEM Kursiyerlerine Madde Bağımlılığı Eğitimi Veriliyor

İçişleri Bakanlığı’nın “En İyi Narkotik Polis Anne” projesi kapsamında Konya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde eğitim gören kursiyerlere madde bağımlılığı hakkında eğitimler verilerek anne ve anne adayları bilinçlendiriliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde eğitim gören kursiyerler madde bağımlılığı konusunda bilgilendiriliyor.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi amacıyla ülke genelinde “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi hayata geçirildi.

Bu kapsamda Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de KOMEK ve ASEM’lerdeki kadın kursiyerleri bilinçlendirmek için eğitim programları gerçekleştiriyor. Verilen eğitimlerde; anne ve babalara çocuklarıyla ilgilenmeleri, çocuklarının davranışlarındaki değişimleri gözlemlemeleri ve arkadaş çevrelerini iyi tanımaları konusunda uyarılarda bulunuluyor.

Proje ile uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk-ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalığının artırılması hedefleniyor.
MARKALARIMIZ