11-11-2022 / 08:18

Yetmiş Yaşın Büyük Azmi

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), 73 Kurs Merkezi ile 7’den 70’e herkesin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Araplar KOMEK’te bilgisayar kursuna katılan 30 kursiyer arasından 70 yaşındaki Ali İhsan Amca öğrenme azmi ile dikkat çekiyor. Torunları ile teknolojiyi yakından takip ederek daha iyi iletişim kurmak isteyen Ali İhsan amca bilgisayar kullanmayı öğrenmek için kolları sıvadı. Ali İhsan Amca, çalışmaya alışkın olduğu için evde canının sıkıldığını belirterek, “Torunlarım ile daha yakın ilişkiler kurarak bilgisayarda oyun oynamak istiyorum. KOMEK kayıtlarını takip ederek online kaydımı yaptırdım. Dersleri hiç aksatmadan takip ediyorum” dedi. Bilgisayar kursu eğitmeni ise Ali İhsan Amca’nın büyük bir öğrenme azmi ile hızlı şekilde bilgisayar kullanmayı öğrendiğini söyledi.

Ali İhsan Amcanın sınıf arkadaşları, “70 yaşında kursiyer olarak derslere katılmasına başta şaşırdıklarını daha sonra ise takdir ederek kendilerine büyük bir örnek teşkil ettiğini dile getirdiler.” Öğrenmenin yaşı yoktur her yaşta eğitimin ve öğrenmenin önemini bir kere daha anladık diyerek Ali İhsan Amcayı tebrik ettiler.
MARKALARIMIZ