02-11-2022 / 05:49

KOMEK’ten İşitme Engelliler İçin Kadın İlmihali Kursu

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları tarafından işitme engelli kadın kursiyerlere yönelik uzaktan eğitim yöntemiyle ilmihal eğitimleri gerçekleştiriliyor. Eğitimlere Konya başta olmak üzere yurt içinden ve yurt dışından 55 kursiyer katılıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (KOMEK) işitme engelli kadın kursiyerler için çevrimiçi kadın ilmihal eğitimleri veriliyor.

Sürekli kendisini yenileyen ve ihtiyaca yönelik eğitimler planlayan KOMEK Uzaktan Eğitim Merkezi (KUZEM), her yeni eğitim-öğretim döneminde dezavantajlı bireyleri de unutmuyor.

Kadın ilmihali konularını herkesin bilmesi ve öğrenmesi amacıyla yürütülen eğitim kapsamında işitme engellilere yönelik eğitim başlatan KUZEM, Konya başta olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden ve yurt dışında yaşayan işitme engelli bireylerin katılımıyla dersleri sürdürüyor.

55 kursiyerin katılımıyla 27 Ocak’a kadar 60 dersle devam edecek kadın ilmihali eğitimleri, haftanın bir günü sabah ve öğle olmak üzere iki farklı oturumda gerçekleştiriliyor.
MARKALARIMIZ