26-10-2022 / 10:59

Akabe KOMEK Açıldı

Konya genelinde sürekli büyüyen ve 1 Milyon 123 bin kursiyer sayısına ulaşan Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, yoğun talep gelen Akabe Mahallesi’nde de hizmet vermeye başlıyor. Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve hizmet verecek olan Akabe Sosyal Tesisi, KOMEK olarak hizmet vermeye başladı.

Konya’nın ilçelerinde her geçen gün büyüyerek 1 Milyon 123 bin mezun sayısına ve 73 kurs merkezine ulaşan Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM), yeni kurs merkezleri açmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Akabe Sosyal Tesisi, Akabe Mahallesi’ndeki meslek eğitim kursu talebini karşılamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından KOMEK olarak hizmet vermeye başladı.

Hem Genç KOMEK Atölye hem de Yetişkin KOMEK eğitim görüyor

10 Ekim Pazartesi günü itibariyle ders işlenmeye başlanan merkezde; kodlamadan İngilizceye, diksiyondan F klavyeye, işaret dilinden ney eğitimine, gastronomiden takı tasarımına, ebrudan mefruşata kadar birçok branşta hizmet verecek.

Meslek edindirme kurs alanlarının yanında spor salonu ve kreşi de bulunan tesis, bölgede önemli bir spor merkezi olmaya da devam edecek.
MARKALARIMIZ