19-10-2022 / 09:20

Genç KOMEK Güz Döneminde de Öğrencilerle Buluşuyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde 7-14 yaş arası öğrencilere yaz tatillerinde hizmet veren Genç KOMEK, bu sene kış döneminde de öğrencilerle buluşuyor. Yeni dönemde Genç KOMEK eğitimlerine ve atölyelerine katılmak isteyen öğrenciler, 31 Ekim tarihine kadar “konya.bel.tr” ve “komek.org.tr” adresinden kayıt yaptırabilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) bünyesinde hizmet veren Genç KOMEK’te güz dönemi kayıtları başladı.

7-14 yaş arası öğrencilerin yaz tatillerini verimli geçirmesi amacıyla faaliyet yürüten Genç KOMEK, kış döneminde de öğrencilerle buluşacak. Merkez ve ilçelerde belirlenen kurs merkezlerinde verilecek güz dönemi eğitimleri; haftada bir gün, iki saat Kur’an-ı Kerim ve iki saat branş dersi olmak üzere toplamda dört saatten oluşacak.

ATÖLYE EĞİTİMLERİNDE YENİ BRANŞLAR

Seçtikleri branşlarda etkinliklere ve projelere dâhil olacak öğrenciler için uzun soluklu bir eğitim sürecinin planlandığı Genç KOMEK güz döneminde, güncel eğitim programları kullanarak öğrencilere istedikleri branşlarda eğitimler verilecek. Yeni dönemde Melodi Atölyesi’ne bağlama ve çocuk korosu, İşlem Atölyesi’ne grafik animasyon ve endüstriyel tasarım branşları eklenirken ayrıca Mutfak Atölyesi, Sahne Sanatları Atölyesi ve Spor Atölyesi olmak üzere üç yeni atölye daha öğrencilere hizmet verecek.

Genç KOMEK’te atölyenin özelliğine göre sınavlar ve başarı değerlendirmesi uzman eğitmenler tarafından oluşturulan sınav komisyonu ile yapılacak. Erkek ve kız ayrı olarak 16 kişilik sınıflarda eğitim alacak öğrenciler, seçtikleri branş ile birlikte Kuran-ı Kerim dersini seviyeye göre bire bir eğitimle alacak.

Güz dönemi ileri seviye atölye eğitimleri ise Akabe KOMEK ve Selçuklu Mümine Hatun ASEM’de devam edecek.

Yeni dönemde Genç KOMEK eğitimlerine ve atölyelerine katılmak isteyen öğrenciler, 31 Ekim tarihine kadar “konya.bel.tr” ve “komek.org.tr” adresinden kayıt yaptırabilecek.
MARKALARIMIZ