07-09-2022 / 07:31

Emine Erdoğan Hanımefendi Saraybosna KOMEK Sergisini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın Saraybosna’daki kurs merkezinde düzenlenen el sanatları sergisini ziyaret etti. Bosnalı kursiyerlerin ürettiği el emeği ürünleri inceleyen Erdoğan, KOMEK’in Balkanlar’da yürüttüğü çalışmaların çok kıymetli olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın (KOMEK) Saraybosna’daki sergisini ziyaret etti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balkan ülkeleri ziyaretlerine eşlik eden eşi Emine Erdoğan Hanımefendi, Saraybosna KOMEK’te düzenlenen el sanatları sergisinde, Bosnalı kursiyerlerin ürettiği el emeği göz nuru ürünleri inceledi. Kurs yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi alan Erdoğan, “Her eser, kültürümüzden izler taşıyor. Kursiyerler, KOMEK ile mesleki becerilerini geliştirirken, bölge halkına üretim ve istihdam desteği de sağlanıyor. KOMEK’in gönül coğrafyamızda yürüttüğü bu çalışmalar gerçekten çok kıymetli. Konya Büyükşehir Belediye’mize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

BAŞKAN ALTAY EMİNE ERDOĞAN HANIMEFENDİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, KOMEK’in en önemli misyonlarından birinin özellikle istihdama katkıda bulunmak olduğunu belirterek, “Konya’mızla birlikte gönül coğrafyamız Balkanlarda da kursiyerler KOMEK vasıtasıyla önemli işlere imza atıyor. KOMEK gibi marka haline gelen bir kuruluşumuza Emine Erdoğan Hanımefendinin ziyaretleri bizi ayrıca mutlu etti. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

GÖNÜL COĞRAFYAMIZLA KÜLTÜREL BAĞLARIMIZ GÜÇLENİYOR

 

Bosna Hersek, Kuzey Makedonya ve Kosova gibi gönül coğrafyamız olan ülkelerle kurulan bağın her geçen gün güçlendiğini kaydeden Başkan Altay, faaliyetleri Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Maarif Vakfı Okulları, Prizren Belediyesi, Travnik Belediyesi ve yerel STK’ların iş birliğiyle sürdürdüklerini ifade ederek katkılarından dolayı tüm paydaşlara teşekkür etti.

 

KOMEK BALKANLAR’DA 15 BİN KURSİYERE HİZMET VERDİ

 

El sanatlarından, giyim/mefruşata, Türkçe’den, Ney ve Hat sanatı gibi branşlar başta olmak üzere 15 branş ile devam eden KOMEK eğitimleri bölge halkı tarafından yoğun ilgi görürken KOMEK bugüne kadar Balkanlar’da 15 bin kursiyere hizmet verdi.
MARKALARIMIZ