15-08-2022 / 10:25

Tarihi Bedesten Alışveriş Günlerinde KOMEK’e Yoğun İlgi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Konya Bedesteninde ekonomik hareketliliği canlandırmak için “Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri” düzenledi. Türkiye Selçuklu Devleti'ne başkentlik yapan Konya'da, Romalılardan Selçuklulara, Osmanlı'dan günümüze binlerce yıllık geçmişe sahip Bedesten Çarşısı'nın tanıtımı ve ticarete katkı sağlanması için Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri düzenlendi.

KOMEK olarak tel kırma, iğne oyası, kanaviçeye, kâğıt telkâri, şiş ve örgü-amigurumi, takı tasarım, gümüş kazaziye, ahşap boyama, halı-kilim, ebru-kaligrafi gibi farklı branş dalları stant kurdu.

12 Ağustos Cuma günü kortej yürüyüşü ile başlayan Tarihi Bedesten Alışveriş Günlerinde; söyleşiler, sokak müzisyenleri, temsili kıyafetlerle tarihi canlandırmalar, Mehteran Topluluğu konserleri, Bedesten Çarşısı Fotoğraf Sergisi ve Tarihi Kostümler Sergisi gibi faaliyetler gerçekleştirildi.

Aynı zamanda KOMEK geleneksel el sanatları ve unutulmaya yüz tutmuş ilgi alanlarında uygulamalı etkinlikler gerçekleştirerek ziyaretçileri bilinçlendirdi.

KOMEK Kooperatifinin alt dalları olan Anatoya standında el yapımı ahşap ve örgü oyuncaklar yer alırken stantta bulunan ürünlerimize yoğun satış sebebi ile stok güncellemesi gerçekleştirildi. Zeybe Çanta standında kursiyerlerimizin ürettiği çantalar yer almaktaydı. Genç KOMEK öğrenci çantalarına ilgi yoğundu. Zenobya markamızda ise polar kıyafetlere ve bebek ürünlerine ilgi yoğundu.

3 gün süren etkinlikler kapsamında KOMEK bünyesinde çok sayıda etkinlik ve ürün satış indirimi yapılırken  hem ziyaretçilerimiz memnun kaldı hem de kurslarımız hakkında bilgi edindi.

MARKALARIMIZ