03-07-2022 / 06:04

KOMEK Yaz Dönemi Yetişkin Eğitimleri Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) yaz dönemi eğitimlerine başladı. Yetişkin KOMEK Yaz dönemi yüz yüze eğitimler Konya merkezde; Alaaddin Kurs Merkezi, Mahmudiye (Aligav) Kurs Merkezi, Beyhekim-Kazeruni Kurs Merkezi, Araplar Kurs Merkezi ve Akşemşeddin Kurs Merkezinde gerçekleşiyor.  

Genç KOMEK Yaz Okulu Eğitimlerinin yanında yetişkinlere özel belirli merkezlerde yaz dönemi eğitimleri başladı. Yetişkinlere yönelik KOMEK Yaz dönemi eğitimleri 4 Temmuz - 25 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yetişkin KOMEK yaz döneminde; bilişim teknolojileri, kişisel gelişim, grafik teknolojisi, yabancı diller, muhasebe, finansman, makine teknolojisi ve inşaat teknolojileri olmak üzere 57 farklı branşta eğitim veriliyor.

KOMEK Uzaktan Eğitim Merkezi (KUZEM) ise kişisel gelişim alanında; “Evliliğe Nasıl Hazırlanılmalı?”, “Meslek ve Kariyer Seçimi”, “Aile içi İletişim”, “Sınav Kaygısı ve Motivasyon”, “Ebeveynlerde Öfke Kontrolü”, “Enneagram Temel Eğitimi”, “Kişilik ve Mizacı Bütüncül Tanımak”, “Zaman Yönetimi ve Planlaması”, “Okul Çağı Çocuklarda Ders Yaptırma” “İngilizce (Temel, orta, ileri seviye) ”, “Autocat”   gibi alanlarda eğitim veriliyor.

Yüz yüze eğitimlerini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını e-devlet üzerinden alabilirken; online eğitimleri tamamlayan kursiyerler de öğrenci paneli üzerinden katılım belgelerine dijital olarak ulaşabilecek.

15-16 YAŞ GRUBU İÇİN ÖZEL EĞİTİMLER

Eğitimlerde 15-16 yaşındaki çocukları da unutmayan KUZEM, yaz tatili döneminde daha verimli bir zaman geçirmeleri için özel gruplar hazırladı. 15 – 16 Yaş grubu sadece online eğitimlere katılıyor.

Söz konusu yaş grubu için tanımlanan branşlar şu şekilde: Arduino, Doodle çizim ve renklendirme, Anime ve Görsel Tasarım, Photoshop Eğitimi, Okuma Tiyatrosu, Moda Tasarımı, Stilistlik, Karikatür Çizimi, Blog Tabanlı Web Tasarımı, Origami, İşaret Dili, Güzel Konuşma Atölyesi, Etkili ve Hızlı Okuma, Kur’an-ı Kerim Tecvidli Okuma, Elif-Ba Okuma, Dekoratif Örgü ve Aksesuar Yapımı, Makrome, Sketchup Modelleme, İngilizce, Almanca, Rusça, Korece…MARKALARIMIZ