25-05-2022 / 09:08

Üsküp Belediye Başkanından KOMEK'e Ziyaret

Üsküp Belediye Başkanı ve balkanlardan gelen misafirlerimiz Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarımızı ( KOMEK ) ziyaret ettiler.Derslerimizi ve satış merkezlerimizi gezerek eğitimlerimiz ve ürün satışlarımız hakkında bilgi aldılar.

Mümine Hatun Aile ve Sanat ve Eğitim Merkezimizdeki (ASEM) derslerimize katılarak işleyiş hakkında bilgi edindiler. Ebru dersimize katılarak uygulamalarda bulundular.

Kıymetli misafirlerimiz Kültür Park Sergi ve Satış Merkezimizde bir günlerini geçirerek ürünlerimizin yapımı hakkında bilgi edindiler. Ayrıca KOMEK Kurslarındaki öğrencilerimizin yaptıkları çini, ebru, hat - tezhip vb. birçok sanat türüne ait eserlerimizden satın almalar yapttılar. 

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ( KOMEK ) Yurt Dışı Kursları bağlamında Bosna-Hersek Saraybosna ve Travnik , Kosova - Priştina ve Prizren , Kuzey Makedonya - Üsküp ve Gostivar şehirlerinde devam eden kurslarımızın eğitmenleri workshop eğitimleri ve 16.Altın Dokunuşlar Festivali için şehrimizde 1 hafta kalacaklardır. Bölge halkından oluşan eğitim ekibimiz yaz dönemi itibariyle kurs branş ağını genişletmek adına Konya merkezli workshoplara katılarak eğitim alacaklardır.

Ayrıca eğitmenlerimiz 16. Altın Dokunuşlar Festivalinde de Yurt Dışı Kursları - Balkanlar stantında ülkelerinde kendilerinin ve kursiyerlerinin yapmış oldukları el emeği göz nuru işlerini sergileyeceklerdir.

 

 

 

 

 
MARKALARIMIZ