14-05-2022 / 17:17

KOMEK’te Reborn Bebek Eğitimi Tamamlandı

Dünya çapında yaygınlaşan yeniden doğmuş bebek yapma sanatı eğitimi, Türkiye’de hayat boyu öğrenmenin öncüsü KOMEK’in usta öğreticilerine verildi.

Altı günlük bir eğitim sürecinde eğitmenler, yeniden doğmuş bebeklerin boyanmasından fırınlanmasına, ardından damar detayı çizmeye, saç ve kaş şekillendirmeye kadar tüm detayları öğrendiler.

Reborn, kelime anlamı olarak bakıldığında yeniden doğmuş, yeniden canlanmış anlamına gelmektedir. Reborn Bekek isminin verilmesi ise bir kit üzerinde yeniden hayata getiriliyormuş hissinin uyandırılması anlamında ifade edilmiştir. Yeniden doğmuş bebeklerin gerçeklik hissini artıran en önemli özelliği, insan vücudunun sıcaklığını, sahibinin sıcaklığını emip geri yayarak iletmesidir.

Deniden doğan bebekler, oyuncak bebekten ziyade sanat eseri, el yapımı bir koleksiyon parçası olarak kabul ediliyor.

Reborn bebekler vinil veya silikondan yapılmaktadır. Gerçekçi özellikleri ile damarlar, gözenekler, gözyaşı ve tükürük içerebilir, bazıları nefes almayı veya atan bir kalbi taklit eden özelliklere sahip olabiliyor.

Ayrıca Reborn bebekler gerçek bebeklerden nerdeyse ayırt edilemediği için film ve reklam çekimlerinde de kullanılmaktadır.

Hizmetiçi eğitim etkinlikleri ile her alanda yeniliğe ve gelişime açık olan KOMEK’te El Sanatları alanında ders veren, tecrübeli usta öğreticilere yönelik Reborn Bebek yapımı eğitimi yoğun bir katılım ile tamamlandı.
MARKALARIMIZ