23-04-2022 / 11:59

Genç KOMEK’lerin 23 Nisan Coşkusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti. Tüm çocukların bayramını kutlayan Başkan Altay, “Dünyada çocukların bayramı olan tek ülke Türkiye. Bugünün çocukları yarının mimarı olacak. Çünkü sizler bizden çok daha iyi bir eğitim alıyorsunuz. Sadece fen bilimleri değil, kodlamadan müziğe ve sanata kadar birçok dalda eğitimler alıyorsunuz. Genç KOMEK’ler de bunlara çok ciddi katkı sağlıyor.” dedi. Genç KOMEK öğrencileri, KOMEK tarafından düzenlenen 23 Nisan etkinliğinde ise bayramı coşkuyla kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde Genç KOMEK öğrencilerini ağırladı.

Bundan 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş tarihini çocuklara bayram olarak hediye ettiğini belirten Başkan Altay, “Dünyada çocukların bayramı olan tek ülke Türkiye. Çünkü biz Türkiye’nin geleceğinin sizler olduğunun farkındayız. Ülkemizi çok güçlü yarınlara taşımak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bugünün Konya’sını değil, yarının Konya’sını inşa etmeye çalışıyoruz. Bunun için sizlerin desteğinize ihtiyacımız var. Bu manada kurmuş olduğumuz Çocuk Meclisi, bizim için yeni bir başlangıç oluşturdu. İnşallah Çocuk Meclisi’ndeki komisyonlar çalıştıkça onların oluşturduğu raporlar doğrultusunda, yani sizlerin sınıf arkadaşlarınız, sizin durumunuzdaki çocukların Konya’nın yarınlarına ait beklentilerini karşılamak için çaba sarf etmeyi arzu ediyoruz” dedi.

ÇOCUKLAR ÇOK DAHA GÜZEL EĞİTİM ALIYORLAR

Bugünün çocuklarının yarının mimarı olacağına dikkat çeken Başkan Altay, “Çünkü sizler bizden çok daha iyi bir eğitim alıyorsunuz. Çok daha güzel yetişiyorsunuz. Sadece fen bilimleri değil, kodlamadan müziğe ve sanata kadar birçok dalda eğitimler alıyorsunuz. Genç KOMEK’ler de bunlara çok ciddi katkı sağlıyor. Tüm Genç KOMEK’teki öğretmenlerimize, idarecilerimize de çok teşekkür ediyorum, çocuklara verdikleri emekten dolayı. İnşallah bu çocukların içinden yetişenler Türkiye’yi güçlü bir hale getirecekler.” ifadelerini kullandı.

KOMEK VE GENÇ KOMEK’TEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklar ve Genç KOMEK öğrencileri için bir etkinlik düzenledi.

Mevlana Kültür Merkezi’nde salonu dolduran çocukların İstiklal Marşı’nı coşkulu şekilde okumasıyla başlayan programda; “Hayalimdeki 23 Nisan Resim Yarışması” ve “Arif Nihat Asya’nın Bayrak Şiir’ini En Güzel Ben Okurum Şiir Yarışması”nda derece alan çocuklara ödülleri verildi.

Balkanlardaki öğrenciler tarafından gönderilen 23 Nisan kutlamaları içerikli video gösteriminin izlenmesiyle devam eden programda KOMEK ve Genç KOMEK öğrencilerinin sahnelediği şiir ve müzik dinletileri ile çeşitli gösteriler büyük alkış aldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkulu şekilde yaşayan minik öğrencilere program sonunda çeşitli hediyeler verildi.
MARKALARIMIZ