08-04-2022 / 11:52

KOMEK Kursiyerlerine Sanal Satış Eğitimi

KOMEK ve ASEM’lerde eğitim alan kursiyerler, hem meslek öğrenerek el becerisini geliştiriyor hem de ürettikleri ürünleri satabiliyor. Kadınlar el beceri kursları ile kendilerini geliştirip ev ekonomilerine katkıda bulunabiliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak amacımız 7’den 70’e herkesin kişisel gelişimine katkı sunmaktır. KOMEK ve ASEM ile eğitim alan ve el becerilerini geliştiren kadınların ortaya çıkaracağı el emeği göz nuru eserlerini satarak aile ekonomilerine katkıda bulunabilmeleri için eğitim süreçlerimiz devam etmektedir.

Eğitimlerini tamamlayan kursiyerler; yaptıkları ürünleri, KOMEK Sergi ve Satış Merkezleri ve web sitemiz sayesinde hem online hem de sıcak satışını gerçekleştirerek, maddi kazanç elde etmektedir. Ek olarak PTT iş birliği ile sanal satış alanında kursiyerlerimize bir yenilik daha sunuyoruz.

Özellikle istihdama dönük olan el emeklerinin aile bütçesine katkı sağlama kısmı da güçlendirilmekte. Bu sebeple önümüzdeki süreçte satış odaklı eğitimlerimizin sayısının arttırılması planlanmaktadır. Özellikle elektronik pazarda ürünlerin satılması için PTT işbirliğinde eğitimlerimiz tüm hızıyla devam etmektedir. KOMEK ve ASEM’lerde üretip, ürünlerini satmak isteyen kursiyerlerimiz PTT’nin eğitimleri sayesinde bireysel imkânlarla satışa başlayacaklar. El emeklerinin yararlı bir şekilde aile bütçesine katkı sağlaması için Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

 

 
MARKALARIMIZ