05-03-2024 / 07:09

Eğitimden Üretime, KOMEK ile Kadınların Emeklerine Destek Oluyoruz

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “KOMEK Mezunları ve Mensupları Derneği”  KOMEK öğrencilerimizin istihdamı adına 7-8-9 Mart tarihlerinde 3 günlük sosyal sorumluluk projesi kapsamında Pazar alanında ürün satışı yapılacak. KOMEK’ te eğitim almış ve halen eğitim görmekte olan ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ve kadın istihdamına katkıda bulunmak için kursiyerlerimizin kendi ürettikleri ürünlerini Pazar alanında satışa sunarak ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlanacak. 
       Konya’ da yerel düzeyde KOMEK kursiyerlerinin özellikle kadınlarımızın öncelikli ihtiyaçlarını gündeme getirebilmeleri, dezavantajlı gruplara yönelik politikaların, kaynak aktarımlarının sağlanabilmesi ve yerel kalkınmada kadınların rolünün görünür hale gelmesi amacıyla kurulmuş olan KOMEK Kooperatifimiz de Pazar alanında yer alarak yine kadınlarımızın ürettiği Zeybe, Zenobya, Anatoya markalı ürünlerimizin satışını yaparak ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlıyoruz. Kooperatifin öncelikli hedefi; KOMEK kursiyerlerinin gördükleri eğitimi üretime dönüştürebilmek bu kapsamda üretim ve pazarlamalarına olanak sunmaktır.

     “KOMEK Mezunları ve Mensupları Derneği” olarak, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın sağlanması amacıyla bölgemizde, ülkemizde veya dünyanın herhangi bir yerinde ihtiyacı olanlara maddi ve manevi anlamda destek olmak, yardım eli uzatmak, aynı zamanda iyilik yapma ve iyiliğe vesile olma gibi temel değerlerimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yapmakta ve yapılan çalışmalara katkıda bulunmaktayız. Bu maksatla Melikşah Pazar alanında 300 kadın KOMEK öğrencimizin satış yapması ve üç günlük bu süreçte 10 binin üzerinde ürün satışı yapılmasını planlanıyor.
MARKALARIMIZ