26-02-2024 / 09:34

Konya’nın Kırmızılı Kadını Yine KOMEK’te Güldü

KOMEK, bu yıl da Konya’nın kırmızılı kadını Sultan Özcan’ın yüzünü güldürdü. Tasarım ekibinin özel olarak hazırladığı elbiseler, KOMEK binasında ağırlanan kırmızılı kadına hediye edildi. Sultan Özcan’ın mutluluğu yüzüne yansıdı.

Konya’da kırmızılı kadın adıyla tanınan, hikayesiyle belgesellere ve dizilere konu olan Sultan Özcan'a özel kırmızı elbise dikildi. Geçtiğimiz yıl KOMEK Zenobya ekibi tarafından kırmızılı kadına özel üretilen kırmızı polar hediye edilmişti. Bu yıl da Sultan Özcan'a özel kıyafet dikildi. Kırmızılı Kadın olarak bilinen Özcan'ı KOMEK Hacısadık Kurs Merkezinde ağırlayan Zenobya ekibi, dikilen elbiseyi Sultan ablaya hediye etti.

ÜNÜ TÜRKİYE SINIRLARINI AŞAN KIRMIZILI KADIN: SULTAN ÖZCAN

Aksaray'ın Ortaköy ilçesine bağlı Cumali köyünde doğan ve herkes tarafından kırmızılı kadın diye bilinen Sultan Özcan, 15 yaşındayken çocukluk aşkı olan öğretmeni ile evlendi. Özcan, bir süre sonra eşinin tayin olmasıyla önce Hakkari'ye, ardından da Giresun'a taşındı. Mutlu giden evliliğinde bir süre sonra kıskançlık nedeniyle yaşanan sorunlarla şiddete maruz kalan Özcan, çocuk sahibi olamadığı için 1995 yılında terk edildi. Memleketi Aksaray'daki annesinin yanına dönen Sultan Özcan, bir süre psikolojik tedavi gördü.

ANNESİNİ KAYBEDİNCE KONYA’DAKİ AĞABEYİNİN YANINA GELDİ

Bir süre sonra annesini kaybedince Konya'daki ağabeyinin yanına taşınan Sultan Özcan, ağabeyinin evinin altında bodrumda 8 yıl yaşadı.

Psikolojik sorunları devam eden Sultan Özcan, 2006 yılında duygu durumu bozukluğu teşhisiyle, yüzde 80 engelli raporu aldı. Kırmızı renge olan sevgisi Hakkari'deyken başlayan Özcan, o günden itibaren baştan aşağı kırmızı bir yaşam sürmeye başladı. Dudakları ve yanaklarını kırmızıya boyayan Özcan'ın evinde kullandığı eşyalar bile kırmızı. Ağabeyinin evinin yanına yaklaşık 5 yıl önce yaptırılan tek odalı evinde yaşamını sürdüren Sultan Özcan, kırmızı kıyafetlerini giyip kırmızı makyajını da yaparak yaz-kış sabah evden çıkıp, kent merkezine gidip dolaşıyor, vakit geçiriyor.

KOMEK EKİBİNİ ZİYARET ETTİ

Daha çok Bedesten ve Kayalıpark yakınlarında gezen Sultan Özcan, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursu KOMEK ekibi tarafından ağırlandı. KOMEK Sosyal Medya ve Basın Sorumlusu Firdevs Can tarafından çarşıdan araçla alınan Özcan, KOMEK Hacısadık Kurs Yöneticisi Bilge Önal, Zenobya ARGE Tasarımcısı Neşe Dündar ve hocalar tarafından karşılandı.

KOMEK, KIRMIZILI KADIN İÇİN ÖZEL ELBİSELER DİKTİ

Konya’nın ünü ülke sınırlarını aşan ismi Sultan Özcan için özel bir kumaştan hem kışlık hem de yazlık elbise üreten KOMEK Zenobya tasarım ekibi elbiseleri Sultan ablanın beğenisine sundu. Elbiseleri üzerinde deneyen Sultan Özcan'ın mutluluğu gözlerinden okundu. Bir ara elbiseler için para vermek isteyen Özcan'ın bu hareketi oradakileri duygulandırdı. KOMEK Atölye Tasarımcısı Neşe Dündar, geçtiğimiz yıl diktikleri elbislerden ölçülerini bildiklerini belirterek, "Sultan ablamızın elbiselerini bu yıl da yenilemek istedik. Ölçülerini biliyorduk ve bu yıl ona daha kullanışlı özel bir kumaştan polar ve pantolon tasarladık. Tam üstüne uygun oldu. Kırmızı bir çanta ile de kombini tamamladık. Güzel günlerde giysin inşallah.” dedi.
MARKALARIMIZ