20-02-2024 / 10:49

KOMEK’te Yeni Beceriler ve Bilgiler Kazanmak İçin Hizmet İçi Eğitim Programı Devam Ediyor

KOMEK sürekli gelişen eğitim dünyasında eğitmenlerinin becerilerini güncellemeye ve geliştirmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen kapsamlı içerikler ile birçok alanda bir hizmet içi eğitim programı düzenlendi.

Hizmet içi eğitim, KOMEK Eğitmenlerinin yeteneklerini ve bilgi birikimini artırmak, işlerinde daha etkili olmak ve kendilerini sürekli olarak geliştirmek için tasarlanmış kapsamlı bir girişimdir. Bu program ile KOMEK’in misyonu olan sürekli öğrenme ve gelişme kültürünü desteklemekte ve eğitmenlerimize daha iyi hizmet sunmaları için gerekli araçları sağlamaktadır.

Hizmet içi eğitim programlarımız, çeşitli konularda eğitimler, uygulamalı atölye çalışmaları ve diğer etkinlikler içerecek şekilde tasarlanmıştır. Eğitimler arasında Kağıttan Mücevher Yapma Sanatı,  Dini Musuki, Deri Yüzey Süsleme Eğitimi, Resim Analizi ve Psikolojik Analizi Testleri Eğitimi, Soğuk Porselen Çiçek Yapımı, Butik Çikolata Yapımı gibi eğitmenlerimizin bilgilerine ek bilgi katacak eğitimler düzenlendi. Ayrıca, işbirliği ve ekip çalışması gibi önemli yetenekleri geliştirmek için interaktif eğitimler devam ediyor.

Gerçekleşen eğitimler neticesinde önümüzdeki dönemlerde eğitimleri alınan branşların açılması ve halka faydalı olması açısından önem arz etmektedir. Eğitmenlerimiz, Kağıttan Mücevher Yapma Eğitiminde Atık kağıtları kendi renk ve desenlerinden faydalanarak takı ve aksesuara dönüştürme sanatını uygulanırken, Soğuk Porselen Çiçek Yapımı eğitiminde yapım şekli ve ortaya çıkan sonucu ile kendine hayran bırakan porselen hamurunun şekil alma hikayesine tanık oldular. Deri ürünleri süslenilerek Deriden Aksesuar yapımı, Dini Musuki ile sesi doğru kullanma ve farklı makam bilgileri edindiler. Resim Analizi ve Psikolojik Analizi Testleri Eğitimi ile yüzeysel analiz teknileri edinen eğtmenlerimiz, Butik Çikolata Yapımı eğitiminde daha özel tasarım tekniklerine ulaştılar.
MARKALARIMIZ