16-06-2023 / 09:04

KOMEK Kooperatifi Markalarına Üretimi Desteklemek için Konya’nın İlçelerinde Atölye Açıyor

Kadın girişimcilerin artırılması, iş yaşamına teşvik edilmesi ve finansal ihtiyaçlarının karşılanması noktasında KOMEK öncü olarak önemli bir rol oynamaya devam ediyor.

KOMEK Kooperatifi markalarından Zeybe, Zenobya, Anatoya ürünlerine talepler gün geçtikçe artıyor. Satış merkezlerinde ve online olarak sanal mağazalarda yoğun satışlar karşısında arz talep dengesini sağlanmak amacıyla sadece Konya merkezde olan atölyeler artık Konya’nın ilçelerine de açılıyor. Böylelikle ilçelerde bulunan atölyeler sayesinde üretim kapasitesi arttırılacak ve satış merkezleri de sayısını arttırmaya giderek birçok noktada satış merkezi açılmasına imkan sağlayacak.

Konya’nın farklı ilçelerinde açılacak olan atölyelerin sorumlu eğitmenleri; Konya merkezde bulunan atölyeleri ziyaret ederek atölyelerin işleyiş planı hakkında bilgilendirme eğitimlerini tamamladı. Konya’nın ilçelerinden gelen eğitmenlere Merkez atölye eğitmenleri tarafından eğitim düzenlendi.

İlk gün Anatoya’nın Karakulak Peluş Atölyesinde malzeme, makine, dikiş teknikleri anlatıldıktan sonra uygulama yapımına geçildi. Devam eden eğitim günlerinde ise Zenobya ve Zeybe markalarının yer aldığı atölyelerde showroomlar ziyaret edildi. Kumaşlar, kullanım alanları ve dikiş teknikleri detaylıca incelendi. Çanta ve tekstil üzerine uygulama yapıldı.

Tamamlanan eğitimlerin ardından Konya’nın ilçelerinde atölyelerin açılması için gerekli çalışmalar ivedilikle devam ettirilecek.
MARKALARIMIZ