Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar

 

ALAN                     : GÜVENLİK HİZMETLERİ

PROGRAMIN ADI: GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

PROGRAMIN AMAÇLARI

Güvenlik Danışmanlığı Eğitimi kursunu bitiren bireyin; 1. 5188, 4857, 6331 ve 6136 sayılı kanunlar hakkında bilgi sahibi olması, 2. Güvenlik risk analizi ve güvenlik koruma planı hazırlaması, güvenlik danışmanlığı yaptığı süre içerisinde oluşabilecek riskleri ve hazırda bulunan koruma planını değerlendirebilmesi, 3. Mesleki teknik yazışmaları öğrenmesi, 4. Acil durum prosedürlerini uygulaması, 5. Deprem anında yapılması gerkenleri öğrenmesi, 6. Yangın söndürme yöntemleri ve önlemleri ile mücadele donanım araç ve gereçleri hakkında bilgi sahibi olması, 7. Hırsızlığa karşı gerekli önlemleri alaması, 8. Sabotaj ve sabotaj hedeflerini ve sabotaja karşı alınacak koruma tedbirlerini oluşturması, 9. Terörizmin amaçlarını, terörizmde kullanılan araçları ve taktik özelliklerini öğrenmesi, 10. Tehdit değerlendirilmesi yapabilmesi ve tehdit değerlendirilmesinde dikkat edilecek hususları öğrenmesi, 11. Uyuşturucu maddelerin yarattığı etkiler, uyuşturucu madde türleri ve madde bağımlılığı ile mücadele hakkında bilgi sahibi olması, 12. Toplumsal olaylarda grup yönetimi ve kalabalık yönetimini bilmesi, 13. Kişi koruma hukuku ve korumanın ilkelerini bilmesi, 14. Silah hakkında gerekli bilgileri edinmesi ve 6136 sayılı kanunu öğrenmesi, 15. Şüpheli paket, şahıs ve araç tanımlarını yapması, 16. Olay yeri inceleme, olay yerini ve delilleri koruma hususları hakkında bilgilenmesi, 17. Hüviyet kontrolünde önemli noktaları bilmesi, 18. Istihbarat ve istihbarata karşı koyma tekniklerini öğrenmesi, 19. Ilk yardım uygulayabilmesi, 20. Etkili iletişim tekniklerini uygulaması, 21. İyi bir yöneticide olması gereken özellikleri öğrenmesi, 22. Güler yüzlü hizmet ve müşteri ilişkileri hakkında uygulamaları öğrenmesi amaçlanmaktadır.

PROGRAMIN GİRİŞ KOŞULLARI

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 2. 25 yaşını doldurmuş olmak. 3. En az lise ve dengi okul mezunu olmak 4. Lise mezunları için en az 5 yıllık “Özel Güvenlik Kimlik Kartına” sahip olmak

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

1-Değerlendirme, Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği esaslarına göre; · Kursiyerin kendi kendine yaptığı tüm öğrenim faaliyetler, · Kursiyerin performansına dayalı olarak gerçekleştirilecek sınavlar, · Kursiyere kurs sonunda uygulanan yazılı sınavlar, 100 puan üzerinden yapılır. 2. Değerlendirme; ders öğretmeni tarafından yazılı, sözlü, uygulamalı sınavlar veya varsa ödev ya da projelere göre yapılır. Birden fazla sınav şekli ile sınavı yapılan dersin puanı veya notu, bu sınavların aritmetik ortalaması ile belirlenir. Bu puan veya not, kursun başarı puan ya da notu olarak değerlendirilir. 3. Programların özelliğine göre sınavlar ve başarı değerlendirmesi bilişim teknolojisi kullanılarak da yapılabilir. 4. Kursiyerlerin sağlık durumları veya bedensel engelleri nedeniyle bazı derslerdeki sınavlar, durumlarına uygun sınav yöntemiyle yapılır.

BELGELENDİRME

Kursu başarı ile tamamlayanlara, kurs bitirme belgesi düzenlenir.

PROGRAM SÜRESİ VE İÇERİĞİ

Kurs programının süresi; günde en fazla 8 ders saati uygulanacak şekilde toplam 48 (kırksekiz) ders saatidir. Sürenin konulara göre dağılımı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

KONLULAR

SÜRESİ

Kanunlar ve Yönetmelikler

4

Güvenlik

4

Mesleki Teknik Yazışmalar

4

Acil Durum Prosedürleri ve Uygulamaları

2

Deprem, Hırsızlık

4

Yangın Savunma ve İhbar Sistemleri

2

Sabotaj, Terörizm

4

Tehdit Değerlendirilmesi

4

Uyuşturucu Madde

2

Kalabalık Yönetimi, Kişi Koruma

4

Silah Bilgisi (6136 Sayılı Kanun)

2

Şüpheli Paket, Şahıs ve Araç

2

Olay Yeri Koruma, Hüviyet Kontrolü

4

İstihbarat

4

Etkili İletişim, Yöneticilik, Liderlik ve Müşteri İlişikileri

2

TOPLAM

48

 

 


0
KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.