Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
Selçukludan Günümüze Tatlı Yarışması
KOMEK Altın Dokunuşlar

Jüri üyeliğini Nevin Halıcı, Ulaş Tekerkaya, Ahmet Güven'in yaptığı, 57 yarışmacının katılımıyla gerçekleşen yarışmaya ilgi oldukça yoğundu. Birbirinden güzel tatlı çeşitleri görünümü, sunumu ve tadıyla üç kategoride puanlandı. Yarışma sonunda Konya Büyükşehir Belediyesi basın-Yayın Halkla İlişkiler daire başkanı Ahmet Köseoğlu, katılımcıların hepsini kutlarken, “aslında hepiniz birinci, hepiniz kazananlarsınız” dedi.   Yarışmanın birincisi ise “Pekmezli Baklava” ile Züleyha Dinç, ikinci “Aşure” ile Semra Yılmaz 3. ise “Hurmalı Baklava” ile Sultan Gür olurken, Nazmiye Donat, Nazlı Ayalp, Fatma Kurucan ise Mansiyon ödülü aldı. Bütün katılımcılara yarışma sonunda katılım sertifikaları verildi. 

Altındokunuşlar "Selçukludan Günümüze" sergisi kapsamında Cumartesi günü serginin son yarışması "Selçukludan Günümüze Tatlı Yarışması" yapıldı.

1. Züleyha Dinç "Pekmezli Baklava"

2. Semra Yılmaz "Aşure"

3. Sultan Gür "Hurmalı Baklava"

Günün sonunda Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda ise KOMEK Mümine Hatun Hanımlar Lokalinin düzenlemiş olduğu “Veda Hutbesini Duymayan Kalmasın” Şiir dinletisi yapıldı. Bu şiir dinletisinin özelliği kursiyerlerin okunan şiirlerin aynı zamanda Fklavye ile yazımı, ve işaret dili ile anlatımının gerçekleştirilmesidir. Program sonunda Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur programı hazırlayan ve emeği geçen kursiyerleri kutlayarak bu tür organizelerin olması bizi mutlu ediyor dedi.  

Tarih : 02 Haziran 2014 Saat : 11:22


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.