Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Yurt Dışı Eğitimleri
“Konya’da Gece Mavisi” Konyalılar ile buluştu
Fotoğrafçı gözüyle “Konya” estetik ve güzel kareler vermeye devam ediyor. Fotoğraf sanatçılarını birçok açıdan kendine çeken Konya, sahip olduğu tarihi eserler, müzeler, kültürel geleneği, doğası, parkları ve özellikle sema töreni ile fotoğraf adına tam bir görsel estetik kaynağı.

Bunun farkında olan Konyalı fotoğrafçılarda çeşitli imkân ve araçlarla Konya ve fotoğraf adına faaliyetlerde bulunuyorlar. Bilindiği gibi Konya Büyükşehir Belediyesinin KOMEK Meslek Edindirme Kursları kapsamında birçok branş ve alanda eğitimler veriyor. Bu branşlardan biri olan Temel Fotoğraf çekimi ve uygulamaları da yoğun ilgi görüyor.

Kurslarda temel fotoğraf çekimi eğitimi alanlardan oluşan KOMEK fotoğraf atölyesi bu kapsamda çalışmalarına başladı. Fotoğraf eğitmenleri Hakan Bahçeci, Serkan Yayla ve Kerim Arı koordinesinde başlayan çalışmalarda fotoğraf çekim eğitimleri, uygulamalar, seminerler, geziler, fotoğraf sanatçıları ile söyleşiler yapılıyor. Ayrıca atölye çalışmaları kapsamında belirlenen konularla ilgili fotoğraf kitap ve albümleri, sergiler açılarak Konya’nın görsel güzellikleri sanat camiasına sunuluyor. KOMEK fotoğraf atölyesi üyeleri ortamdan memnun olduklarını söyleyerek bu imkânı sağlayan yetkililere şükranlarını dile getirdi.

Atölye çalışmaları hakkında bilgi veren fotoğrafçı Muhammet Akar, “Atölyenin İlk çalışması olan ” “Konya’da Gece Mavisi” isimli kitap bitirilerek kamuoyuna sunuldu. Kitapta Konya’nın ilgi merkezi olan yerler, simgeleşmiş mekânlar mavi saatler denen gün batımı sonrası ve gece çekimlerinden oluşuyor. Atölyede yer alan katılımcılar bu iki çalışma ile daha çok motive olduklarını, şehre vefa gereği kadrajlarını Konya’ya çevirdiklerini” dile getirdiler.

Tarih : 28 Ocak 2020 Saat : 09:45


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.