Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
İşitme Engelli KOMEK Kursiyerinden Konya Birinciliği
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesine eğitim alan işitme engelli Aybüke Kayar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışmasında Konya birincisi olarak umre ödülü kazandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (KOMEK) eğitim alan kursiyerler katıldığı yarışmalarda güzel başarılara imza atıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması Konya İl Müftülüğünde düzenlendi. İller arasında gerçekleştirilen yarışma kapsamında her il kendi birincisini çıkartmak için yarıştı.

Yarışmaya katılan ve il birinciliği için mücadele eden KOMEK kursiyerleri de başarılı performanslarıyla dikkat çekti. Rakiplerini geride bırakan KOMEK kursiyeri Aybüke Kayar, Konya birincisi olarak umre ile ödüllendirildi.

Geçen yıl düzenlenen Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nde İslam’ı Anlatan Eller Derneği tarafından organize edilen ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da destek verdiği Bizim Eller Kur’an Okuyor Yarışması’nda yine KOMEK kursiyeri işitme engelli Ayşe Karataş, Konya ve bölge birinciliğinin ardından Türkiye birincisi olarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

KOMEK bünyesinde işitme engellilere yönelik Kur’an-ı Kerim’in yanı sıra; yemek, mefruşat ve giyim alanlarında da eğitimler veriliyor.

Tarih : 22 Kasım 2019 Saat : 15:48


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.