Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
49 İlden Gelen Öğretmenler Konya’da Buluştu
Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TRT, Anadolu Ajansı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ortaklığıyla yürütülen “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” isimli TÜBİTAK 4004 projesi kapsamında 49 ilden yaklaşık 100 öğretmene bir hafta süren eğitim verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ortağı olduğu “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” isimli Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4004 projesi kapsamında 49 ilden öğretmenlere eğitim verildi.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Konya Büyükşehir Belediyesi, TRT, Anadolu Ajansı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu işbirliğinde "Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri" projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında, 49 ilden Konya’ya gelen medya okuryazarlığı dersi 96 öğretmene yönelik eğitim programı düzenlendi.

Program kapsamında çeşitli etkinliklere de katılan öğretmenler, tişörtleri üzerine tasarladığı mesajları Mevlana Meydanı’nda halkla paylaştı. Medya okuryazarlığının önemine dikkat çekilen tasarımlar Konyalı vatandaşlarda da büyük ilgi topladı.1 hafta süren eğitimler sonunda Mevlana Türbesi’ni ziyaret eden öğretmenler kısa bir de şehir turu yaptı.

Ayrıca; proje ekibindeki akademisyenlere, uzmanlara ve katılımcı öğretmenlere Konya İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Eğitim Daire Başkanı Alper Oral tarafından teşekkür belgesi verildi.

Proje ile; medya okuryazarlığı dersi öğretmenlerine günümüz dünya koşullarının gerektirdiği dijital okuryazarlık becerilerini uzmanlarca uygulamalı etkinliklerle kazandırılması ve bu becerilerin öğretmenler aracılığıyla öğrencilere aktarılması planlanmaktadır.

 

Tarih : 24 Haziran 2019 Saat : 16:50


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.