Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
Kosovalı Kadınlar, KOMEK Kurslarıyla Meslek Sahibi Olacak
Kosova'nın Prizren şehrinde, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) tarafından verilecek eğitimle Kosovalı kadınların meslek sahibi olması sağlanacak.

KOMEK, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Prizren Belediyesi Turizm ve Ekonomik Kalkınma Müdürlüğü iş birliğinde yapılacak meslek edindirme kursları dolayısıyla Prizren Yunus Emre Enstitüsü'nde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Prizren Belediyesi Turizm ve Ekonomik Kalkınma Müdürü Sevil Liman Kazaz, "Bu projede yaklaşık 60 bayanımız eğitim alacak. Konya Büyükşehir Belediyesinden 2 hanım hocamız bize eğitim verecek. Projede emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyoruz." ifadesini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) eğitmeni Nur Akbaş ise "Konya Büyükşehir Belediyesi ve TİKA'nın yaptığı projeyle Kosova Prizren'de eğitim vermeye geldik." dedi.

Ahşap yapma, kağıt rölyef, kasnakta boncuk, mefruşat, ıslak keçe ve giyim alanlarında 3,5 ay sürecek kurslara 60 kursiyer katılacak.

Haber videosu için aşağıda ki linke tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=moaTD2CLJGU

Tarih : 18 Şubat 2019 Saat : 09:15


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.