Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
Başkan Altay İslam Sanatları Sergisi’ni İnceledi
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hz. Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri kapsamında açılan Uluslararası İslam Sanatları sergisini gezerek, İnsan ve İrfan Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Fatih Çıtlak’ı da ziyaret etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’nda dereceye giren hat, tezhip, minyatür ve çini eserlerinin yer aldığı Konyanüma Panorama’daki sergiyi gezdi.

Başkan Uğur İbrahim Altay, Hz. Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri kapsamında açılan sergideki eserleri inceledi ve yoğun ilgi gören eserler hakkında bilgi aldı.

Hazreti Mevlana’nın 745. Vuslat yıldönümü Anma Etkinlikleri nedeniyle Konya’nın çok yoğun günler yaşadığını belirten Başkan Altay, sema törenlerinin yanı sıra şehrin farklı yerlerinde düzenlenen etkinliklerin de misafirlerden yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Başkan Altay, Konyanüma Panorama’daki serginin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi’nde İnsan ve İrfan Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Fatih Çıtlak ile Şeb-i Arus döneminde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında istişarelerde bulundu.

Tarih : 18 Aralık 2018 Saat : 11:01


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.