Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
Büyükşehir’den Kur’an-ı Doğru Anlama ve Tanıma Kursu
Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü işbirliğiyle Konya genelindeki KOMEK ile ASEM’lerde Kur’an-ı Doğru Anlama ve Tanıma kursları düzenleniyor. Kurslar sayesinde Kur’an-ı Kerim mealinin herkes tarafından okunup anlaşılabilecek bir kitap olduğunun kavranması amaçlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü işbirliğinde Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde (ASEM) Kur’an-ı Doğru Anlama ve Tanıma Kursları düzenliyor.

Konya merkez ve ilçelerdeki 23 KOMEK ve ASEM merkezinde düzenlenen ve okuryazar olmanın yanı sıra 13 yaşını tamamlayan her vatandaşın katılabildiği kursların amacı, Kur’an-ı Kerim’in herkes tarafından okunup anlaşılabilecek bir kitap olduğunun kavranması.

Toplamda 120 saatlik eğitimlerin verildiği kurslar; Kur’an’ı Tanıma ve Tefsirine Giriş / Mekkî Surelerden Tefsir Örnekleri, Medenî Surelerden Tefsir Örnekleri, Konulu Tefsir Örnekleri, Kur’an’da Geçen Şahsiyetler ve Kur’an’ı Bütüncül Okuma başlıklarından oluşuyor.

Kur’an’ı anlama ve açıklamada öncelikli kaynakların ayet ve hadisler olduğunun anlatıldığı kurslarda; Kur’an’ı doğru anlamada sünnetin yeri ve önemini fark edilmesi, Kur’an ilimlerinin, tefsir kavramlarının açıklanması ve farklarının bilinmesi, Kur’an-ı Kerim’in yazılması, toplanması ve çoğaltılması sürecinin bilinmesi ve açıklanması amaçlanıyor.

Kur’an-ı Doğru Anlama ve Tanıma Kursu, KOMEK Bosna Hersek, Aymanas, Harmancık, Karatay, Sancak, Akşehir, Ereğli, Karapınar, Doğanhisar, Cihanbeyli, Bozkır, Kadınhanı, Akören, İçeri Çumra şubeler ile ASEM Selçuklu, Karatay, Mümine Hatun, Ereğli, Akşehir, Tuzlukçu, Bozkır, Cihanbeyli, Seydişehir şubelerinde devam ediyor.

Tarih : 22 Kasım 2018 Saat : 15:05


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.