Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK’TEN DİN HİZMETLERİ ALAN BİLGİSİ SINAVI HAZIRLIK KURSU
Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK Akşehir Kurs Merkezi ve Akşehir Müftülüğü’nün ortaklaşa açtığı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı Hazırlık Kursu ile bu yıl yapılacak sınava çok sayıda bayan kursiyer hazırlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) Akşehir Kurs Merkezi ile Akşehir Müftülüğü’nün ortaklaşa açtığı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı Hazırlık Kursu yoğun ilgi görüyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım kadrolarına ilk defa açıktan veya sözleşmeli atanacaklarda aradığı puanın elde edilmesini sağlayan bir sınav olan “Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi” sınavı hazırlık için KOMEK Akşehir Kurs Merkezi’nde açılan kursa 50 bayan kursiyer katılıyor.

Türkiye genelinde iki yılda bir yapılan bu sınava başvurabilmek için en önemli şart dini öğrenim mezuniyeti şartı. Bunlar da; İmam Hatip Lisesi veya İlahiyat Fakültesi ön lisans mezunu olmak ya da İlahiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Eğitim Fakültelerinin Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmenliği bölümlerinden birinden mezun olmak.

 

Tarih : 12 Ekim 2018 Saat : 11:09


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.