Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK VE ASEM’DEN HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezi bünyesinde merkez ve ilçelerde El Nakışları, Mefruşat, Giyim, Çocuk Gelişimi ve Yiyecek/İçecek Hizmetleri branşında eğitim veren öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitim uygulamalı seminerleri düzenlendi.

Konya merkez ve ilçelerde her geçen gün güçlenerek büyüyen KOMEK ile ASEM bu zamana kadar 590 binden fazla kursiyere meslek öğretirken, kurslarda eğitim veren öğretmenler de sürekli düzenlenen eğitim seminerleri ile kendilerini geliştirme imkanı buluyor.

El Nakışları Eğitim Seminerine İstanbul’dan katılım sağlayan El Sanatları alanında uzman Bedriye Şahin ve Derya Şahin tecrübelerini eğitmenlerimiz ile paylaşarak bilgi alışverişinde bulundular. Eğitmenlerimiz Kasnakta Boncuk İşleme ve İpek Kozasında Çiçek yapımı uygulamaları yaparak püf noktaları hakkında detaylı bilgi edindiler.

Mefruşat Eğitim Seminerinde Dikiş Makinası Teknik Uzmanı Ömer Ataman, makine kullanımı hakkında eğitmenleri bilgilendirerek uygulamalı anlatım ile dikkat edilmesi gerekenler hususunda önemli konulara değindi.

Çocuk Gelişimi Eğitim Seminerinde Okul Öncesi Öğretmeni Betül Doğan, oyun odası düzenleme, oyun odasında köşe hazırlama, oyunlar, veli ve çocuk ile iletişim konularına değinerek seminere katılan eğitmenlerimiz bilgilendirildi.

Yiyecek/İçecek Hizmetleri Eğitim Seminerinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde görev yapan ve Dr. Öğr. Üyesi (Yrd. Doç. Dr.) Yılmaz Seçim; ders işleme teknikleri, porsiyon maliyeti hesaplama, hijyen konusunun önemi, pişirme teknikleri, saklama koşulları, bir günlük menü nasıl hazırlanması, derslere Osmanlı ve Selçuklu mutfağından bir çeşit eklenmesi gerektiği, gıda güvenlik sisteminin önemi, masa düzeni, yumurta tazelik-bayatlık kontrolü, su ph değeri, etlerin saklama koşulu gibi konu başlıklarından oluşan konulara değindi.

Giyim Eğitim Seminerinde ise Selçuk Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi,  Moda Tasarımı Bölümü Öğretim Elemanı Burcu Başaran ile Fatma Gürsoy, Giysi Tasarım Teknikleri, Özgün Giysi Tasarım Uygulamaları, Kadın Giyiminde Modelistlik, Özgün Giysi Tasarımlarında Kalıp Uygulamaları konu başlıklarını işleyerek eğitmenleri bilgilendirdi.

Tarih : 09 Ekim 2018 Saat : 15:53


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.