Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
Kariyer Merkezi, İstihdama Katkı Sağlamaya Devam Ediyor
Özel sektörde iş arayanlarla işveren arasında köprü vazifesi gören Konya Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, İŞKUR işbirliğinde istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Son olarak beden işçiliği, kaynakçılık ve dış ticaret elemanı gibi meslek branşlarında belediyeye başvuran 25 kişi, Krom Magnezit Fabrikası bünyesinde çalıştırılmak üzere kurumun yöneticileriyle buluşturuldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde özel sektörde iş arayanlarla işverenler arasında köprü vazifesi görmeye devam ediyor.

Kariyer Merkezi’ne iş aramak için başvuranların özellikleri ve aradıkları iş kolları kayıt altına alınarak, iş arayanların aradıkları özelliklerle karşılaştırılıp vatandaşların yönlendirildiği Kariyer Merkezi, istihdama önemli katkıda bulunuyor. Kariyer Merkezi’ne başvuranlar; cinsiyetlerine, öğrenim durumlarına, engel durumlarına, vasıflarına, sahip oldukları sertifikalara, ehliyet bilgilerine, iş deneyimlerine ve işverenin aradığı özelliklere göre kaydedilip uygun iş kollarına yönlendiriliyor.

İŞ ARAYANLARLA İŞVERENLER BULUŞTURULUYOR

Son olarak, Konya Krom Magnezit Fabrikası bünyesinde çalıştırılmak üzere beden işçiliği, kaynakçılık ve dış ticaret elemanı meslek branşlarında çalışmak için Kariyer Merkezi’ne başvuran 25 kişi ile fabrikanın insan kaynakları yetkilileri Konya Büyükşehir Belediyesi’nde buluşturuldu. İş arayanla işverenin bir araya geldiği görüşmede iş arayanlara yönelik teknik mülakat gerçekleştirildi. Mülakat sonrası şartları uyan ve işi kabul edenler fabrikada işe başlayacak.

FİRMA ZİYARETLERİ VE KARİYER GÜNLERİ DÜZENLENİYOR

Kariyer Merkezi, her hafta firmalara ziyaret düzenleyerek çalışmaları hakkında bilgi verirken elemana daha hızlı ulaşılması için iş arayanlarla işçi arayanları Büyükşehir Belediyesi’nde buluşturuyor. Merkez, üniversitelerde Kariyer Günleri düzenlenerek çeşitli eğitimler verirken deneyim sahibi iş adamları ile öğrencileri tecrübe paylaşımı programlarında buluşturuyor.

İSTİHDAM EDİLENLERİN ÇOĞUNLUĞU HİZMET SEKTÖRÜNDE

Kariyer Merkezi tarafından bugüne kadar işe yerleştirilenlerin büyük çoğunluğu hizmet sektöründe, sanayide cnc torna operatörü, gaz altı kaynakçısı, beko-loder operatörü, iş makineleri operatörü, dökümcü olarak çalışmaya başladı.

Lise mezunları ön muhasebe, sekreter, kurye, güvenlik görevlisi, pazarlamacı, satış temsilcisi gibi mesleklerde istihdam edilirken; üniversite mezunlarının muhasebe, büro çalışanı, halkla ilişkiler elemanı, mağaza müdürü, satış temsilcisi olarak istihdamına katkı sağlandı.

İş arayan veya eleman arayanlara İŞKUR işbirliğiyle hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi’ne bu yılın ilk 8 ayında 1.581 başvuru yapıldı.

 

Tarih : 27 Eylül 2018 Saat : 16:45


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.