Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK ve ASEM Kayıtlarında Son Fırsat
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nin yeni dönemi için 50 bine yakın başvuru alınırken; özellikle Konya’ya yeni gelen üniversite öğrencilerinin de kayıt yaptırmasına imkân tanımak için başvuru süresi 30 Eylül Pazar akşamına kadar uzatıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nin (ASEM) yoğun ilgi gören güz dönemi için kayıt başvuruları uzatıldı.

10-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen online kayıtlara merkez ve ilçelerde 50 bine yakın kayıt yapılırken; şehre yeni gelen üniversite öğrencilerinin de kayıt yaptırmalarına imkan tanımak için başvuru süresi 30 Eylül Pazar akşamına kadar uzatıldı.

48 YENİ BRANŞA KAYIT ALINDI

KOMEK ve ASEM’de bu yıl ilk kez kayıt alan yeni branşlar dikkat çekiyor. Bitkisel ve hayvansal üretim kurslarından bağımlılıkla mücadele eğitimine, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatlardan günlük yaşantıda ihtiyaç duyulan birçok alana kadar kayıt alınan 48 yeni branşın Konya ve ülke üretimi ile istihdamına önemli katkı sağlaması hedefleniyor.

YENİ KURS MERKEZLERİ

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Konya merkez ve ilçelerde 17 Aile Sanat ve Eğitim Merkezi (ASEM), 46 KOMEK eğitim merkezinde olmak üzere toplamda 63 noktada eğitim veriyor. KOMEK bu dönemde 2 Kurs merkezini daha faaliyete geçirerek, Kulu ASEM ve Cihanbeyli Yeniceoba Mahallesi’nde Hanımlar Kültür evi vatandaşın hizmetine sunuldu.

GOOGLE’DA EN ÇOK ARANANLAR ARASINA GİRDİ

Öte yandan dünyanın en büyük arama motoru Google’de KOMEK’in top trend olduğu görüldü. Google Trends bülteninde Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları kısa adıyla KOMEK’in kayıtların başladığı 10 Eylül’de günün ilk 10 saatinde listenin en başında olduğu belirlendi ve Google Trends bülteninde yayınlandı.

KAYIT OLMAKTA ACELE EDİN

KOMEK ve ASEM için kayıtlar 30 Eylül’e kadar www.komek.org.tr adresi ile kurs merkezlerinden alınacak.

Tarih : 24 Eylül 2018 Saat : 10:41


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.