Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
Genç KOMEK Yaz Okulunda Kur’an-ı Kerim’e Geçme Sevinci
Bir velimiz Genç KOMEK yaz okulunda aldığı eğitim ile evladının Kur’an-ı Kerim’e geçmesinin sevincini bizlerle paylaşarak minnet duygularını dile getirdi.

Bir velimiz evladının Kur’an-ı Kerim’e geçmesinin sevincini bizlerle paylaşarak minnet duygularını şu sözlerle dile getirdi :

“ - KOMEK yaz kursu whatsapp gurubun dan, "Bugün Selim Kur an a geçti" alt yazısıyla fotoğraflı bir mesaj geldi. Bizimki futbol oyununda düşmesi sonucunda oluşan mor gözüyle, bir elinde Kur'an, bir elinde belge ile gülümsemiş objektife...

Akşam kurs çıkışında Kur anı Kerim’i göğsüne dayamış, kollarıyla sıkı sıkı kavramış şekilde koşarak geldi yanıma... Zafer kazanmış komutan edasıyla; "baba bak geçtim Kur ana" diye hem bana sesleniyor hem de etrafına bakınıyor duysunlar ve görsünler diye.

 Kur’ana geçenlere Kur’an-ı Kerim i hediye olarak veriyorlar, harika bir uygulama gerçekten... 

 Eve gidinceye kadar bir elini bana verdi diğer eliyle Göğsüne yasladığı Kur’an-ı tuttu. Yorulduysan ben tutayım diye elimi uzatıyorum; olmaz yorulmadım diyerek daha bir sıkı tutuyor Kutsal kitabımızı. Onun bu hâlini görünce, hamd ederek dualar gönderiyorum Rabbime; İnşallah tüm ömrü boyunca Kur’an-ı rehber edinir, sıkı sıkıya sarılır diye.

Akşam yemekten sonra hevesli bir şekilde yarım sayfa kadar okudu bizim mihmandarlığımızda. Eskiden oruç tutan çocukları, babaları omuzuna alıp dolaştırırmış ödül olarak, bizde bu güzel gelenekten esinlenerek omuzumuza alıp üç tur attırdık, yaptığımız hareketin nedenlerini anlatarak...  Çok da hoşuna gitti.

Bugün de arkadaşlarına, Kur’ana geçme hediyesi olarak ( bizim zamanımızda; Ferğab tı) dondurma ikramını beraber alıp dağıttık.

 Sınıf arkadaşları da bu işe çok sevindi. Teşekkür edip Tebrik ettiler...

 Rabbim Utandırmasın...

Rabbim Evlâtlarımızı Muttakîlere Önder kılsın İnşaallah...”

 

Tarih : 31 Temmuz 2018 Saat : 16:16


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.