Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK’ten Uluslararası Kadın İstihdamı Çalıştayı
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının Geleneksel 14. Altın Dokunuşlar Sergisi ve Bilgi Şöleni kapsamında İsveç, Polonya ve Kuzey İrlanda’dan gelen meslek kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla “Uluslararası Kadın İstihdamı Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştayda kadın istihdamının ev ekonomisine ve ülke ekonomisine katkıları ele alınarak KOMEK ve ASEM’in örnek projeleri üzerinde incelemeler yapıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Avrupa Birliği ile yürütülen “Women Return To Work” (Kadınların İş Hayatına Katılması) projesi kapsamında Geleneksel 14. Altın Dokunuşlar Sergisi ve Bilgi Şöleni’nde “Uluslararası Kadın İstihdamı Çalıştayı” düzenlendi.

KOMEK Alaaddin Kurs Merkezi’nde düzenlenen çalıştayın açılışına katılan Konya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, katılımcılara KOMEK’in işleyişi, yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. KOMEK’in yetişkin katılımcılarından yüzde 75’inin bayan olduğuna değinen Köseoğlu, KOMEK’in öğretmenlerinin ve öğrencilerinin dışardan gelen kişilerden oluştuğunu, dolayısıyla organizasyonun tam bir halk hareketi olduğunu vurguladı.

İsveç’ten Stiftelsen Minerva, Kuzey İrlanda’dan The Rural Centre, Polonya’dan Fundacja Instytut Rozwoju Czlowieka isimli kuruluşlardan temsilcilerin katıldığı iki gün süren çalıştayda proje görüşmeleri, projede amaç ve hedeflere ne derecede ulaşıldığı, gelecek için hedefler ve eylem planı üzerinde görüşmeler yapıldı.

Misafir heyet çalıştayın ikinci gününde Geleneksel 14. Altın Dokunuşlar Sergisi ve Bilgi Şöleni kapsamında yer alan eserleri inceleyerek bilgi aldılar. Heyet daha sonra web sitesi üzerinden bütün dünyaya el sanatları ürünlerinin satışının yapıldığı KOMEK Kooperatifi, Kültürpark Sergi ve Satış Merkezi, Saman Pazarı Mefruşat Atölyesi, Büyük Sinan Sanat ve Tasarım Merkezi ile Karatay Aile Sanat ve Eğitim Merkezi’ni (ASEM) ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.

Tarih : 04 Mayıs 2018 Saat : 17:08


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.