Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK’te Modern Arıcılık Eğitimi Veriliyor
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde açılan Arıcılık kursu büyük ilgi görüyor. Modern arıcılık faaliyetlerinin anlatıldığı kurslarda kursiyerler uygulama yaparak mesleki becerilerini kazanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), bünyesinde açılan tarım ve hayvancılık sektörüyle ilgili kurslar büyük ilgi görüyor.

Konya merkez ve ilçelerde eğitim faaliyetlerini sürdüren KOMEK toplumun her kesimine yönelik 340’dan fazla branşta eğitim vererek bölgenin ve Konya’nın istihdamına katkı sağlıyor. Kurulduğu günden bu yana her geçen gün güçlenerek büyüyen KOMEK, 570 binden fazla kursiyere bilişim teknolojileri, el sanatları, yabancı dil kurslarının yanı sıra tarım ve hayvancılık sektörüyle ilgili kurslar açarak Konya’nın kalkınmasına ve istihdamına büyük destek oluyor.

Uzman öğretmenler tarafından verilen ve bugüne kadar 2029 kursiyerin eğitim aldığı Arıcılık kursunda, teorik ve pratik uygulama eğitimleri veriliyor. Mezun olan kursiyerlerin çoğu kovan alarak arıcılıkla geçimlerini sağlamaya başladığı kursta; arıcılığın amacı, maddi faydaları ve ürün pazarlaması, ürün çeşitliliği ve ürün hasadı, kaliteli balda iklimin şartları, arı çeşitleri ve yaşam alanları, kovan çeşitleri ve arıların insan hayatındaki önemi anlatılıyor.

 Bölge halkından gelen yoğun talep üzerine, Aymanas KOMEK, Ereğli KOMEK, Kadınhanı KOMEK, Akören KOMEK, Güneysınır ASEM, Seydişehir ASEM, Çumra KOMEK, Emirgazi KOMEK ve Ladik KOMEK Kurs Merkezlerinde bu dönem Arıcılık eğitimleri devam ediyor.

Verilen eğitimlerin ardından tekniğine uygun, modern arıcılık bilinciyle üretim yapmayı öğrenen kursiyerler, sağlıklı, kaliteli ve daha fazla üretim yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

Tarih : 18 Nisan 2018 Saat : 15:24


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.