Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK, Girişimci Ruhlu İş Kadınları Yetiştiriyor
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), kendi iş yerini açan girişimci ruhlu iş kadınları yetiştiriyor. Sarayönü KOMEK kursiyerlerinden 3 çocuk annesi Saadet Öz, açtığı iş yeriyle nişan, düğün, kına, sünnet gibi özel günlerin organizatörlüğünü yaparak hediyelik eşyalar satıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında eğitim alan kursiyerler açtıkları iş yerleriyle kendi işinin patronu olmaya devam ediyor.

KOMEK’lerden mezun olarak kendi işinin patronu olanlara son örnek Sarayönü KOMEK Şubesi’nde eğitim alan 38 yaşındaki 3 çocuk annesi Saadet Öz oldu. KOMEK’den mezun olduktan sonra girişimci ruhunu harekete geçiren Öz; nişan, düğün, kına ve sünnet gibi özel günlerin organizatörlüğünü yaptığı ve hediyelik eşyalar sattığı bir iş yeri açtı. Girişimci kadın bu sayede hem kendi işinin patronu oldu hem de ev ekonomisine katkı sağlamaya başladı.

‘Saadet Hobi Tasarım’ adıyla iş dünyasına giren mekanın açılışını geçtiğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve eşi Fatma Akyürek yaptı. Başkan Akyürek, Saadet Öz’e  hayırlı olmasını söyleyerek bereketli kazançlar getirmesini diledi. 

Tarih : 19 Mart 2018 Saat : 12:24


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.