Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK’TEN “HÜSN-İ HAT VE TEZHİP SANATLARI SERGİSİ”
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın KOMEK Kültürpark Sergi ve Satış Merkezi’nde düzenlediği “Hüsn-i Hat ve Tezhip Sanatları Sergisi” 17 Aralık’a kadar gezilebilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin eserlerinden oluşan “Hüsn-i Hat ve Tezhip Sanatları Sergisi” KOMEK Kültürpark Sergi ve Satış Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

SERGİ 17 ARALIK’A KADAR GEZİLEBİLECEK

17 Aralık Pazar gününe kadar açık kalacak sergi, vatandaştan büyük ilgi görürken; serginin 744. Vuslat Yıl dönümü Etkinlikleri’ne denk gelmesi de sergiye farklı bir anlam katıyor.

BİRBİRİNDEN GÜZEL 30 ESER BULUNUYOR

El emeği göz nuru 30 orijinal eserin yer aldığı sergideki eserler; KOMEK’e bağlı Meram Aile Sanat ve Eğitim Merkezi, Mahmudiye Güzel Sanatlar Merkezi ile Kazeruni Kurs Merkezi’nde eğitim gören kursiyerler tarafından yapıldı.

Sergilenen hat sanatı eserlerinde daha çok Kur’an-ı Kerim ayetleri, Besmele, Ayetel Kürsi, Lafzatullah, ve İsm-i Nebi konuları işlenirken; tezhip sanatında yapılan eserlerde ise Zahriye Sayfası ve özel tasarımları yer alıyor.

Öte yandan 11-29 Eylül tarihleri arasında yapılan 19. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması’nda sergilenen ve büyük ilgi gören eserler de sergide yer alıyor. 

SERGİ ZİYARETÇİLERDEN DE TAM NOT ALDI

Sergiyi gezen ve eserleri tek tek inceleyen vatandaşlar, Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOMEK tarafından açılan Hüsn-i Hat Tezhip Sanatları Sergisi’nin; geleneksel İslam sanatlarının gelecek nesillere ulaştırılmasına katkı sağlaması bağlamında gayret gösteren Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOMEK’e teşekkür ettiler.

Tarih : 13 Aralık 2017 Saat : 15:57


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.