Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
Genç KOMEK Yaz Okulu’nda Kültür Gezileri Başladı
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, yaz tatilinde 8-16 yaş arası eğitimlere başlayan Genç KOMEK Yaz Okulu kültür gezilerine 9 bin yıllık Çatalhöyük ve Beyşehir ile başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu etkinlikleri kapsamında Çatalhöyük ve Beyşehir kültür gezileri başladı.

Konya merkez ilçe de 17 bin den fazla öğrencinin “Sanat”, “Spor” ile “Dinimiz ve Değerlerimiz” eğitimlerinin verildiği Genç KOMEK Yaz Okulu’nda kültürel faaliyetler kapsamında öğrenciler şehrin önemli tarihi yerlerini, rehberler eşliğinde gezerek öğreniyor. 

İlk olarak 9 bin yıllık olduğu tahmin edilen ilk yerleşim yeri olan Çatalhöyük gezisinde öğrenciler yerleşik hayata geçen ilk insanların yaşam şekillerini slayt ve animasyonlarla görerek bilgi alıyor. Arkeologlar tarafından kazı alanları gezilerek öğrenciler arkeolojik kazılar yapma imkanı da buluyor.

MİRYOKEFALON’DAN 15 TEMMUZ’A ANADOLU’NUN TAPUSU

Şehrin önemli tarihi olaylarına tanıklık yapan Beyşehir gezisi de öğrencilerin milli ve manevi değerlerle yetişmesine büyük katkı sağlıyor. Gezide, Anadolu’yu Türk yurdu yapan ve Anadolu Selçuklu Devleti ile Bizans İmparatorluğu arasında yapılan Miryokefalon Zaferi’nin yaşandığı Bağırsak Boğazı’nda öğrencilere kazanılan Miryokefalon Zaferi ve önemi hakkında bilgi veriliyor. Akabinde Eşrefoğlu Camii gezilerek camiinin yapım aşaması ve özellikleri öğrencilere anlatılıyor.

TEKNE TURU VE EFLATUN PINARI DİNLENDİRİYOR

Yorucu gezi turunda öğrenciler tekne turunda dinlenerek ikram edilen köfte ve balık ekmek yiyerek dinleniyor. İlk defa tekneye binen öğrencilerin mutluluk ve heyecanları görülmeye değer. Tekne ve yemek molasından sonra Eflatun Pınarı Hitit Su anıtı geziliyor. Yapılan tarihi gezilerde Anadolu’nun ne kadar eski ve köklü uygarlıklara ev sahipliği yaptığı anlatılarak kültürel mirasa sahip çıkmanın önemi anlatıyor.

Genç KOMEK Yaz Okulu eğitimleri kapsamında faaliyet gösteren bütün kurs ve eğitim merkezleri Çatalhöyük, Beyşehir, Şehitlik Müzesi, Mevlana Müzesi, Bilim Merkezi, Kelebekler Vadisi, Sille ve Konya’nın önemli tarihi camii ve medreseleri gezecek. Genç KOMEK Yaz Okulu boyunca bütün öğrenciler ferdi kaza sigortasıyla güvence altına alınıyor.

 

Tarih : 13 Temmuz 2017 Saat : 17:28


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.