Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK Atölyeleri Kursiyerlere Gelir Kapısı Oldu
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde hizmet veren Saman Pazarı Mefruşat Atölyesi ile Büyük Sinan Sanat ve Tasarım Merkezi kursiyerlere gelir kapısı oldu. Giyim ve Mefruşat üzerine faaliyet gösteren atölyelerde, hastane ve şirketler için üretim yapılıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları  ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezi’nin giyim, mefruşat kurslarından mezun olan kursiyerler, KOMEK bünyesinde faaliyet gösteren atölyelerde üretime devam ederek aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Merkez ve ilçelerde hizmet veren KOMEK ve ASEM’den 500 binden fazla kursiyer mezun olurken, Yeni Büyükşehir Yasasıyla Meslek Edindirme Kursları eğitimlerinin başlamadığı ilçe kalmıyor. Kurs Merkezlerinde el emeği göz nuru üretilen ürünler KOMEK Kooperatifi aracılığıyla dünyaya pazarlanarak kursiyerlerin aile bütçelerine katkı sağlamasına yardımcı olunuyor.

KURSİYERLER İŞKUR İLE DE DESTEKLENİYOR.

Konya istihdamına, üretimine ve sanatına katkı sağlamak için kurulan Saman Pazarı Mefruşat Atölyesi ile Büyük Sinan Sanat ve Tasarım Merkezi bu anlamda Konya’da marka bir kurum haline geliyor. Atölyelerde üretim yapan kursiyerler çoğunlukla ev hanımı ve gelir durumu düşük olan bayanlardan oluşuyor.  Atölyelerde çalışan kursiyerler parça başı ücretlerinin yanı sıra dönemlik açılan İŞKUR projeleriyle de günlük yevmiye ile destekleniyor.

Atölyelerimizde Türkiye genelinden sipariş alarak seri üretimin yayında fason ve özel tasarım çalışmaları da yapılıyor. Ülke üretimine ve aile ekonomisine sağladıkları katkıdan dolayı mutlu olduklarını belirten kursiyerler, bu imkanları sunan başta Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek Bey’e ve KOMEK yetkililerine teşekkür etti.

Tarih : 09 Haziran 2017 Saat : 10:52


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.