Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
AİLE SANAT VE EĞİTİM MERKEZİ ÜYERİLERİNDEN ANLAMLI HEDİYE
Konya Büyükşehir Belediyesi Aile Sanat ve Eğitim Merkezi (ASEM) olarak hizmet veren Hanım Lokalleri, her ay farklı bir sosyal sorumluluk kampanyasıyla gönülleri fethediyor. Meram ASEM üyeleri, Kütüphaneler Haftası nedeniyle Konya’nın Dere Mahallesi Cumhuriyet İlkokulu’na kütüphane kurdu.

Kütüphaneler Haftası kapsamında ASEM üyelerinin oluşturduğu kütüphanenin açılışına Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban, Aile Sanat ve Eğitim Merkezi Şube Müdürü Zeliha Üzümcü ile çok sayıda üye ve öğrenci velisi katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bayanlara yönelik meslek, sanat ve spor alanlarında eğitim faaliyeti yürüten Aile Sanat ve Eğitim Merkezi (ASEM), eğitim faaliyetlerinin yanı sıra yardımlaşma ve eğitim alanında örnek sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor.

Meram ASEM üyelerinin kitap toplama etkinliği kapsamında topladıkları kitaplarla Meram Dere Cumhuriyet İlkokulu’na kütüphane kurdu. Kütüphanede dördüncü sınıfa kadar bütün öğrencilerin okuyabilecekleri toplam 1000 adet kitap bulunurken ayrıca yetişkinler için de kişisel gelişim ve romanlardan oluşan bir bölüm de bulunuyor. Açılış töreninde ilkokul öğrencilerinin gösterileri büyük alkış toplarken, birinci sınıf öğrencisinin okuduğu İstiklal Marşı misafirlere duygu dolu anlar yaşattı.

Kütüphane açılışında konuşan Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban “Uzay çağında yaşıyoruz, okuyan nesilden ziyade izleyen bir nesil büyüyor. Okuyan neslin büyümesinde öğretmenler kadar ailelerinde  rolü büyük” diyerek okumanın bir şehrin gelişmesine ve kültürüne sağladığı katkıya dikkat çekti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaban, kütüphanenin kurulmasında maddi ve manevi destek sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e, emeği geçen ASEM yönetici ve üyelerine teşekkür etti.

Tarih : 28 Mart 2017 Saat : 18:40


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.