Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK’TE YENİ DÖNEM EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren Meslek Edindirme Kursları, bu dönem ilk defa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle açılıyor. KOMEK ve ASEM’ler, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıtlarının ardından 18 Şubat’ta 52 eğitim merkezinde eğitimlere başlıyor.

         Konya merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren, Konya’nın kültürüne, sanatına ve istihdamına katkı sağlayan KOMEK ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM) bu dönem 169 farklı branşta eğitim verecek. 1 Şubat’ta başlayan bahar dönemi kayıtlarında 42.815 kursiyer kayıt yaptırırken KOMEK kendi rekorunu kırdı.

KOMEK KONYA’NIN SANAT VE MESLEK OKULU

       KOMEK, Konya’da unutulmaya yüz tutmuş Ahşap Kakma, Kaligrafi, Hat, Filografi, Çini ve Ebru gibi gelenekli sanatları yeniden canlandırıyor. Sanatsal eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim, yabancı dil kursları ve mesleki eğitim kursları da en fazla ilgi gören branşlar arasında. Autocad, SolidWorks, Güneş Enerji Paneli Kurulumu gibi kurslarla da sanayide ara elaman açığı kapatılıyor.

DEZAVANTAJLI KESİME KATKI

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Meram Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle Konya’da ilk defa AB destekli, dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ile istihdam edilebilirliklerinin geliştirmesi programı kapsamında kadınlara yönelik eğitimler Mart ayında başlıyor.

KOMEK KAYITLARI 20 ŞUBAT’A KADAR UZATILDI

12 Şubat’ta sona eren KOMEK kayıtları, üniversitelerin bir hafta geç başlaması ve üniversite öğrencilerinin de kayıtsız kalmaması için 20 Şubat’a kadar uzatıldı. 

Tarih : 17 Şubat 2017 Saat : 15:41


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.