Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK’TEN DEZAVANTAJLI KADINLARA BÜYÜK DESTEK
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Meram Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle, dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ile istihdam edilebilirliklerinin geliştirmesi programı kapsamında kadınlara yönelik eğitimler başlıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirmesi” programı kapsamında sınırlı sayıdaki “Dezavantajlı Yetişkinlere Meslek Kazandırma Eğitimi” projesi Konya Meslek Edindirme Kursları ve Meram Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle Konya’da ilk defa hayata geçiriliyor.

Konya merkezde faaliyete geçecek olan proje kapsamında KOMEK’in Gödene TOKİ ve Büyük Aymanas kurs merkezlerinde Evde Yaşlı Bakımı, Ertuğrul Gazi kurs merkezinde Evde Çocuk Bakımı, Karatay kurs merkezinde Kuaförlük,  Dumlupınar kurs merkezinde Gelinlik ve Peruk Üretimi ile Hazır Giyim Üretimi, Bosna Hersek kurs merkezinde Evde Yardımcı Hizmetler eğitimleri verilecek.

Proje kapsamında verilecek olan eğitimlerde kursiyerlere servis imkanının yanında kursa katıldığı her gün için 5 Euro cep harçlığı verilecek. Kursiyerlere kurs sonunda MEB onaylı sertifika verilerek mesleği belgelendirilecek.

AVRUPA BİRLİĞİ DESTEKLİ EĞİTİM PROJESİNE KİMLER NASIL BAŞVURABİLİR?

“Dezavantajlı Yetişkinlere Meslek Kazandırma Eğitimi” projesinden; eşinden ayrılmış - eşi vefat etmiş kadınlar, eski mahkum ve şartlı salıverilen kadınlar, mesleki eğitimi olmayan işsiz kadınlar ve diğer dezavantajlı kadınlar faydalanabilecek.

Başvurular yukarıda belirtilen KOMEK Kurs Merkezlerinden ve Meram Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünden şahsen yapılacak.

Ayrıntılı şartname için tıklayınız.

Başvuru formu için tıklayınız

KOMEK Kurs Merkezleri iletişim ve adres bilgileri için tıklayınız

Tarih : 14 Şubat 2017 Saat : 13:30


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.