Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK'TEN YENİLENEBİLİR ENERJİYE BÜYÜK DESTEK
KOMEK, güneş enerjisi konusunda dev yatırımlara ev sahipliği yapacak Konya'da bu alandaki istihdama katkı sağlamak için harekete geçti.

Bugüne kadar eğitim verdiği 400 binden fazla kursiyer ile Konya'nın en büyük ailesi olan KOMEK, bünyesinde yeni açılan bazı kurslarla da dikkat çekiyor. O kurslardan biri de 'yenilenebilir enerji' alanında açıldı.

Güneş enerjisi konusunda dev yatırımlara ev sahipliği yapmaya hazırlanan Konya'da bu alandaki istihdama katkı vermek için "Güneş Panelleri ve Fotovoltaik Sistemleri Kurulum Bakım ve Onarım" kursuna kayıtlar alınmaya başlandı. Kursa kayıt yaptıranlar toplam 520 saat eğitim görerek, yenilenebilik enerji konusunda donanımlı hale gelecek. Dünyada kullanılmakta olan yenilenebilir enerji kaynakları arasında en umut verici alanlardan biri olarak gösterilen fotovoltaik uygulamaların öğretileceği kurs Konya'nın enerji üssü olmayan hazırlanan Karapınar ilçesi ile Dumlupınar KOMEK'te açılacak.

Kayıtlar internetten

Konya merkez ve ilçelerdeki KOMEK'e kayıtlar 12 Şubat tarihine kadar www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adreslerinden alınacak.

Yeni Büyükşehir Yasası ile ilçelerde yaygınlaşan ve her geçen gün büyüyen KOMEK’in yeni dönem eğitimleri 18’i ilçelerde olmak üzere şehir genelinde 55 merkezde yapılacak.

Tarih : 03 Şubat 2017 Saat : 11:45


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.