Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK’te Meslek Öğrenen Kursiyer Kendi İşyerini Açtı
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOMEK’te çeşitli kurslara katılarak meslek öğrenen Süheyla Çınar’ın işyerinin açılışını yaptı. Başkan Akyürek, kadınların üretime katkıda bulunmasının önemli olduğunu belirtirken; Süheyla Çınar da KOMEK’te öğrendikleriyle önce evde üretim yapmaya başladığını, daha sonra işyeri açmaya karar verdiğini söyledi.

Meslek kursları konusunda Türkiye’ye örnek olan Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), sanatkar yetiştirip kursiyerlerin kişisel gelişimlerini sağlarken istihdama da katkıda bulunuyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOMEK’te çeşitli kurslara katılarak meslek öğrenen Süheyla Çınar’ın çeyiz dükkanının açılışını gerçekleştirdi.

KOMEK ve KOSGEB’in uygulamalı desteğini başarıyla tamamlayarak işyerini açtığını vurgulayan Süheyla Çınar, “KOMEK’lerde çok şey öğrendim, meslek sahibi oldum, şimdi evimi geçindiriyorum. KOMEK insanlara çok şey öğretiyor. Faydalı bir merkez. KOMEK’te öğrendiklerimle öncelikle evde üretim yapmaya başladım. Sonra bu işyerini açtım. Burada KOMEK’lerde eğitim almış arkadaşlarımla beraber kurdele nakışı, dikiş, mefruşat, tel kırma gibi çeyiz üzerine ürünler yaparak satacağız” dedi.

İşyerinin hayırlı olmasını dileyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, kadınların sosyal hayatında içinde olmasının, üretime katkıda bulunmasının önemli olduğunu belirterek, Süheyla Çınar’ın başarılarının devamını diledi. Başkan Akyürek, daha sonra açılışını yaptığı işyerini gezerek bilgi aldı.

BİNLERCE KURSİYER İSTİHDAM EDİLDİ

Bugüne kadar 176 bin kursiyerin öğrenim gördüğü KOMEK’ten 2004 yılından bu yana mezun olanlar içinden kendi işyerini açan ve sertifikası ile çalışmaya başlayan binlerce kursiyer bulunuyor. Son 1 yıl içinde KOMEK’ten aldığı sertifika ile işe yerleşen ve işyeri açanların katıldığı başlıca kurslar şöyle: “Bilgisayar, yabancı diller, giyim, çini, ebru, mefruşat, eğitici annelik, diksiyon, yemek, evde çocuk bakımı, özürlü bakımı, hasta yaşlı bakımı, kuaförlük, ahşap boyama, takı tasarımı, pasta-aşçı çırağı, resim.”

 

Tarih : 05 Aralık 2013 Saat : 14:40


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.