Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
Geleneksel Türk El Sanatları Makedonya/Üsküp'te gerçekleşti.
Üsküp'te KOMEK Türk El Sanatları Sergisi AçıldıÜsküp'te KOMEK Türk El Sanatları Sergisi Açıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Bosna Hersek’te Geleneksel Türk El Sanatları sergisi büyük ilgiyle karşılandı. Ebru, çini, takı tasarımı, alüminyum folyo kabartma ve kurdele nakışından oluşan el emeği eserlerin yer aldığı ve bir hafta süren sergi Bosnalılardan büyük ilgi gördü. Konya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Köseoğlu ve KOMEK Şube müdürü Abdullah Kaleli devam eden kursları yerinde ziyaret etti. Sergi açılışında konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in selamlarını ileterek, Konya için kardeş şehir Saraybosna’nın anlamının çok büyük olduğunu söyledi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Konya Büyükşehir Belediyesi, Makedonya Kültür Bakanlığı Etnik Toplulukların Kültürünü Geliştirme Dairesi ve Köprü Derneği ortaklığında Üsküp'teki Çifte Hamam'da Geleneksel Türk El Sanatları sergisi açıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Konya Büyükşehir Belediyesi, Makedonya Kültür Bakanlığı Etnik Toplulukların Kültürünü Geliştirme Dairesi ve Köprü Derneği ortaklığında Cuma akşamı Üsküp'teki Çifte Hamam'da Geleneksel Türk El Sanatları sergisi açıldı.

Serginin açılışına, milletvekili Behicuddin Şehabi, T.C. Üsküp Büyükelçiliği Müsteşarı Anıl Özge Ertay, TİKA Üsküp Koordinatör Vekili Teoman Tiryaki, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Lulyeta Kufliu, Çayır Belediye Başkan Vekili Süleyman Baki, Konya Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu,  Makedonya Kültür Bakanlığı Etnik Toplulukların Kültürünü Geliştirme Daire Başkanı Hüsrev Emin,  Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KOMEK) Müdürü Abdullah Kaleli, MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim, okul müdürleri, üniversite hocaları, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Daha sonra kurdelenin kesilmesiyle davetliler sergiyi gezme fırsatı buldu. Geleneksel Türk El Sanatları sergisi 10 Kasım tarihine kadar Çifte Hamam'da ziyaretçilere açık kaldı.

 

Tarih : 11 Kasım 2013 Saat : 14:40


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.