Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK CNC FREZE KURSUYLA KONYA İSTİHDAMINA KATKI SAĞLIYOR
Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK Konya Meslek Edindirme Kursları ve Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle açılan CNC Freze kursuyla Konya sanayisine kalifiye CNC Freze operatörü yetiştiriyor.

Konya Meslek Edindirme Kursları, hizmet vermeye başladığı ilk günden buyana Konya istihdamına katkı sağlarken, her dönem yeni branşlarla Konya’nın Halk Üniversitesi olmuştur. 2015 Eylül ayında başlayan 888 saatlik CNC Freze Kursu, tam anlamıyla kalifiye CNC Freze Operatörü yetiştiriyor. Derslerin Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde verildiği CNC Freze Kursunda, İmalat İşlemleri, Teknik Resim ve AutoCAD Programı, Mesleki Resim ve Solidworks Programı ve CAD – CAM başlıkları altında 31 farklı modülle kursiyerlerini iş hayatına hazırlıyor.

KOMEK’TE PROFESYONEL EĞİTİM
Kurs süresinin uzun olması ve modüllerin bir birinden bağımsız olması dolayısıyla her modüllü kendi alanında uzman eğitimciler veriyor. Beş ana başlık altında 31 farklı modülden oluşan CNC Freze Kursunda öğrenciler tam donanımla iş hayatına başlıyor.

Kurs Öğretmenlerinden Mustafa YURTELİ “Türkiye de birçok branşta olduğu gibi teknik çizim konusunda da kalifiye eleman ihtiyacı bulunmaktadır, Günümüz şartlarında teknik çizimler artık bilgisayar programları sayesinde gerçekleştirilmektedir, imalat sektöründe birçok ihtiyaca karşılık verebilen üç boyutlu modelleme programları, aynı zamanda da ürün geliştirme amaçlı da kullanılmaktadır, Biz burada, CNC üzerine her ayrıntıyı kursiyerlerimize uygulamalı olarak öğretiyoruz. ” Şekline konuştu.

KONYA’YA GÖNÜL VERMEK
Konya Meslek Edindirme Kursları, 2004 yılında bir kurs merkeziyle hizmet vermeye başlamıştı. Her geçen yıl yeni kurs merkezlerini hizmete katarak, 12 yılda  53 kurs merkeziyle eğitim vermeye devam ediyor. Merkez ve İlçelerde hizmet veren KOMEK Konya Meslek Edindirme Kursları, branşları halkın ihtiyaç ve önerileri doğrultusunda açılarak, Konya’nın istihdam ve eğitimine katkı sağlıyor.

Tarih : 11 Mayıs 2016 Saat : 08:54


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.