Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK İSTİHTAMA KATKI SAĞLIYOR
Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Meslek Edindirme Kursları, 2004 yılından bu yana binlerce insanın umut ışığı oldu. 270 farklı branş ve 53 Kurs Merkeziyle Konya Merkez ve 16 İlçe ‘de hizmet veren KOMEK Halk Üniversitesi unvanıyla istihdama büyük katkı sağlıyor.

Konya Meslek Edindirme Kursları El sanatları, Mefruşat, Giyim gibi kurslarla kursiyerleri zanaat sahibi yaparken, Bilişim Teknolojileri, adli kalem işleri gibi kurslarla  da kursiyerleri iş sahibi yapıyor.

Türk kelime yapısına göre Türk Dil Kurumu tarafından geliştirilen F klavye 2017 yılında resmi kurumlarda zorunlu hale gelecek.   Konya Meslek Edindirme Kurslarında, her dönem kayıtların ilk günü dolduğu Adli Kalem İşleri ve Hızlı Klavye Kullanımı kursları, adliye, hastane gibi birçok kurumda İcra Katipliği, Zabıt Katipliği, Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik gibi mesleklerde önemli bir kolaylık ve öncelik sağlayan Hızlı Klavye Kullanımı, yüzlerce kursiyere iş imkanı sağlıyor.

KOMEK’LE BAŞARDILAR.

30 Ocak 2016 Cumartesi günü yapılan uygulamalı sınavda 165 net kelime yazarak uygulama sınavını birincilikle geçen kursiyerimiz Şeyma ÇELEPÇİ, 10 Şubat 2016 Çarşamba günü yapılan sözlü sınavı da başarıyla geçerek Ankara Adliyesi İcra Katipliğini Kazandı. Mutluluğunu bizimle paylaşan kursiyerimiz şöyle devam etti: “Hızlı Klavye Kullanımı Kursuyla ilk defa KOMEK ’te tanıştım, aldığımız istikrarlı ve disiplinli eğitimler sonunda şuan Ankara İcra Katipliği Sınavında güzel bir derece elde ettim. Bu başarımı kendi azmimden önce KOMEK ’in bize verdiği istikrarlı ve disiplinli eğitimine borçluyum, KOMEK ’le artık yarınlara daha rahat bakabiliyorum” diyerek, başta KOMEK ‘i Konya ya kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir AKYÜREK Bey’e ve KOMEK ’e emeği geçenlere teşekkür etti.

KOMEK ‘le başaran yüzlerce kursiyerden İsmail ÜNAL ‘da : “Dün KOMEK ‘te Kursiyerdim, bugün Bey Hekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Tıbbi Sekreterim” diyerek KOMEK ‘e teşekkür etti. 

Tarih : 12 Nisan 2016 Saat : 08:49


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.